Ostrowczanie upamiętnią Powstanie Warszawskie

Już po raz szósty, w dniu 1 sierpnia, na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie utworzony w ?Godzinę W? Żywy Znak Polski Walczącej.

Akcję, prowadzoną już w najbliższą sobotę, organizuje Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci. Towarzyszyć jej będzie zbiórka krwi ?Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego?.

W dniu 1 sierpnia zbiórka krwi prowadzona będzie w godzinach od 10 do 14 w Domu Parafialnym Michael w Ostrowcu Świętokrzyskim. O godz. 16 rozpocznie się tworzenie znaku Polski Walczącej na płycie Rynku. O 17.00, w ?Godzinę W? Ostrowieccy Patrioci zapowiadają odpalenie rac, dźwięk syreny, minutę ciszy oddającą cześć walczącej Warszawie i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Do akcji przyłączyli się Terytorialsi ze 102 batalionu lekkiej piechoty. Dla pierwszych 30 osób, którzy przystąpią do zbiórki krwi organizatorzy akcji przygotowali okolicznościowe opaski i koszulki. W minioną sobotę na miejskim targowisku członkowie stowarzyszenia i Terytorialsi wspólnie namawiali ostrowczan do udziału w upamiętnieniu Powstania Warszawskiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *