Absolwent ostrowieckiej SMS wicemistrzem Europy! Piękny finisz Mateusza Borkowskiego

Mateusz Borkowski – absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, były podopieczny trenera Sylwestra Dudka z LKB Rudnik oraz naszego ostrowieckiego trenera Kazimierza Jarosa, zdobył dziś w biegu na 800 metrów srebrny medal podczas rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostwach Europy Seniorów.

Mateusz świetnie finiszował, a tytuł wicemistrzowski zapewnił sobie na ostatnich metrach, wyprzedzając m.in. naszego asa atutowego, Adama Kszczota. Złoty medal wywalczył Patryk Dobek. To był wspaniały bieg polskich 800-metrowców!

Mateusz Borkowski ma już na koncie złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Gavle (Szwecja), Mistrzostwo Polski Seniorów, zajął także 5 miejsce na otwartym stadionie podczas rozgrywanego dwa lata temu championatu europejskiego  w Berlinie.

Wicemistrz Europy, na co dzień biegacz RKS Łódź, pochodzi z Krynek w gminie Brody. Nie tak dawno spotkał się z wójtem gminy, Marzeną Bernat, otrzymując podziękowania za tak świetną promocję gminy. Mateusz marzy o zdobyciu minimum olimpijskiego i wylocie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Zdjęcia pochodzą z prywatnego archiwum Mateusza Borkowskiego, strony www.brody.info.pl oraz naszego archiwum.

Print Friendly, PDF & Email