Startują warsztaty jazzowe z Malwiną Masternak

Już w najbliższą sobotę 27 marca br. odbędą się pierwsze z trzech warsztatów jazzowych, jakie poprowadzi Malwina Masternak. Ich tematem będzie improwizacja wokalna, a zapisów można dokonać mailowo malwinamasternakmusic@gmail.com lub na facebookowym profilu wokalistki.
Ostrowczankę Malwinę Masternak, absolwentkę Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w naszym mieście oraz renomowanej Berklee Global Jazz Institute w Bostonie, nie trzeba szczegółowo prezentować naszym czytelnikom. Ale przypomnijmy, że Malwinka naukę w szkole muzycznej zaczęła w wieku 6 lat. Jako trzynastolatka, zaczęła poznawać pracę w teatrze muzycznym w Warszawie. Brała udział w wielu konkursach głosowych, które wygrywała. Uczyła się śpiewu klasycznego w Szkole Muzycznej im. Ludwika Różyckiego. W 2010 roku rozpoczęła jazzowe studia wokalne na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej – Curie. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem lubelski uniwersytet i zdecydowała się na przesłuchanie w Berklee College of Music w Bostonie. Z powodzeniem. Jej najwięksi muzyczni idole ukończyli tę szkołę. Dziś Malwina Masternak jest ambasadorką ukończonej z wyróżnieniem Berklee Global Jazz, koncertowała w wielu słynnych, amerykańskich klubach jazzowych. Wystąpiła ze swoim Global Ensemble w Toronto Jazz Festival. Zrealizowała swoją EPkę, nad którą współpracowała z wieloma świetnymi muzykami.  Występowała nie tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale także w Chinach, Europie i Ameryce Południowej.
Obecnie mieszka ze swoim mężem, również muzykiem, Inigo Ruiz de Gordejuela w Hiszpanii. Malwina Masternak pracuje na uniwersytecie w San Sebastian, gdzie uczy śpiewu jazzowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.