ŁKS Łódź – KSZO SMS 3:1 w pierwszym meczu półfinału mistrzostw Polski juniorek

Po udanym turnieju ćwierćfinałowym w stolicy, w którym nasze juniorki wywalczyły drugie miejsce, ustępując tylko gospodyniom z Ateny Warszawa, w ten weekend w Łodzi podopieczne Rafała Dytkowskiego rozpoczęły batalię w turnieju półfinałowym.  W pierwszym meczu nasz zespół uległ gospodyniom ? ŁKS Łódź 1:3 (15:25, 15:25, 25:21, 19:25). Po dwóch dość gładko przegranych partiach w trzeciej i czwartej ostrowiecka drużyna walczyła niemal punkt za punkt, mając szansę na tie-breaka. W IV secie było 18:18, ale w samej końcówce łodzianki wykazały się większą precyzją i skutecznością w grze.

W drugim meczu półfinału MP w Łodzi ekipa Avii Świdnik uległa BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (18:25, 13:25, 25:20, 9:25).

Przypomnijmy, że Avia okazała się najlepszą drużyną turnieju ćwierćfinałowego rozgrywanego w Rzeszowie. Wyprzedziła w nim zespół MKS SAN Pajda V LO Rzeszów. Siatkarki ŁKS i BKS były gospodyniami turnieju. Łodzianki wygrały rywalizację wyprzedzając Legionovię  Legionowo. Natomiast zawodniczki z Bielska awans do półfinałów uzyskały z drugiego miejsca, gdyż musiały ustąpić pierwszeństwa zespołowi MKS Kalisz.

KSZO w meczu z ŁKS zagrał w składzie: Zuzanna Bugajska, Kaja Klepacz 9, Martyna Kmuk 17, Martyna Żurawska 6, Amelia Kos, Aleksandra Ścibisz, Kornelia Jakus 7, Natalia Imiełowska, Katarzyna Gałczyńska (libero), Oliwia Błaszczyk 21, Karolina Wiatr, Emilia Piotrowska 19, Nela Wójcik, Karolina Stefańska 5, Patrycja Kowalik (libero). Trener: Rafał Dytkowski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *