Przebudowa linii kolejowej wkroczyła do naszego miasta

Wszyscy, którzy ostatnio podróżowali z Ostrowca Świętokrzyskiego pociągiem zauważali, że w rejonie dworca PKP rozpoczynają się prace w ramach przebudowy linii Skarżysko-Kamienna ? Sandomierz.

– Obecnie na terenie powiatu ostrowieckiego realizowane są prace torowe, kończy się przebudowa peronów na stacji Kunów oraz przystanku Boksycka (przy jednym torze) – mówi Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W rejonie mostu nad rzeką Kamienną w Ostrowcu Św. rozpoczął się montaż nowej konstrukcji poprzez scalanie na podporach montażowych.

Jak słyszymy, wykonawca przygotowuje się do prac na stacji Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie zgromadził część materiałów niezbędnych do prac.

– Zaplanowano tam prace torowe oraz przebudowę peronu wyspowego. Na trasie Bodzechów ? Jakubowice ? Zalesie Gorzyckie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac maszyny do potokowej wymiany nawierzchni torowej, które rozpoczną się we wrześniu- mówi rzeczniczka PKP PLK S.A. W powiecie ostrowieckim na dalszym odcinku trasy od Ostrowca Św. w kierunku Sandomierza planowane są roboty na przejazdach kolejowo-drogowych, zlokalizowanych na terenie gmin Bodzechów i Ćmielów. Zostanie na nich wymieniona nawierzchnia przejazdów oraz elementy związane z bezpieczeństwem ruchu, w tym sygnalizatory, rogatki oraz oznakowanie. Również perony w m. Bodzechów, Brzóstowa Opatowska i Ćmielów będą przebudowane.

Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii Skarżysko -Kamienna ? Sandomierz będzie możliwość przywrócenia regularnych połączeń między miastami, wyższy komfort korzystania z kolei dla podróżnych oraz bezpieczeństwo przejazdu. Stacje i przystanki są dostosowywane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Inwestycja jest współfinansowana  z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Przebudowa linii kolejowej wkroczyła do naszego miasta

 • 31 sierpnia 2021 at 07:53
  Permalink

  skoro remont linii kolejowej na taką skalę i takimi środkami to dlaczego nie remontuje się budynków dworcowych i stacyjnych ??

 • 31 sierpnia 2021 at 08:59
  Permalink

  ?Wszyscy, którzy ostatnio podróżowali z Ostrowca Świętokrzyskiego pociągiem zauważali, że w rejonie dworca PKP rozpoczynają się prace w ramach przebudowy linii Skarżysko-Kamienna ? Sandomierz.?
  ? nie zauważyłem
  „Jak słyszymy, wykonawca przygotowuje się do prac na stacji Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie zgromadził część materiałów niezbędnych do prac.?
  ? te materiały leżą już tak może ze 2 lata.
  Rozumiem, że Wykonawca ma kontrakt do przebudowy lini 25 Sandomierz ? Skarżysko do 31.12.2023 więc mu się nie śpieszy. Zastanawia mnie kto zgadza się na takie rozwleczone terminy realizacji. W tym roku Wykonawca co najwyżej pozoruje roboty na linii.
  Pozdrawiam.

 • 28 września 2021 at 13:06
  Permalink

  Kiedy wreszcie miasto przejmie budynek dworca PKP i przywróci mu dawną funkcję obsługi pasażerów?

Comments are closed.