Jutro gościmy czołowy zespół I-ligowy. Czy mecz z GKS Tychy będzie hitem piłkarskiej jesieni?

Los sprawił, że w wyniku losowania par 1/32 finału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2021/2022 piłkarski KSZO, jako zdobywca Okręgowego Pucharu Polski, trafił na pierwszoligową jedenastkę GKS Tychy.

Mecz zostanie rozegrany jutro, 28 września, w nawiązaniu do historii naszego klubu o godz. 19.29. Spotkanie, ze względu na  wyjątkowo słabą grę naszej drużyny w rozgrywkach III ligi, ma szansę stać się hitem piłkarskiej jesieni w naszym mieście, oczywiście pod warunkiem, że podopieczni trenera Rafała Wójcika wzniosą się na szczytu swych możliwości.

Co ciekawe, w ekipie tyskiej, która obecnie zajmuje trzecią pozycję w I lidze, występuje były junior KSZO i uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, staszowianin Kamil Kargulewicz, który w styczniu br. zamienił tarnobrzeską Siarkę na GKS Tychy. Kamil bywa nawet na meczach naszej drużyny.

GKS Tychy jest stosunkowo młodym klubem, bo założonym 20 kwietnia 1971. Największym sukcesem GKS-u Tychy było jednak zdobycie wicemistrzostwa Polski w sezonie 1975/1976. W sezonie 1976/1977 tyszanie reprezentowali Polskę w rozgrywkach Pucharu UEFA. U siebie zremisowali z FC Köln 1:1, ale na wyjeździe przegrali 0:2 i odpadli z dalszych gier. Obecnie tyszanie, z dorobkiem 18 pkt. bilansem bramkowym 9:8, zajmują czwarte miejsce w rozgrywkach I ligi. W dotychczas rozegranych spotkaniach ligowych zanotowali 5 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki. W miniony piątek GKS Tychy wygrał 1:0 w Polkowicach z tamtejszym Górnikiem po golu Łukasza Grzeszczyka w 43 min.

Bilety na spotkanie z GKS Tychy w cenie 20 zł będą do nabycia w kasach klubowych w dniu meczu pucharowego w  godzinach 10-12 oraz od godz. 17.00. Na mecz pucharowy nie będą obowiązywać karnety. Mecz odbędzie się jako impreza masowa, w związku z tym przy zakupie biletu należy posiadać dokument z numerem PESEL. Bezpłatny wstęp na mecz posiadają dzieci do 12 roku życia oraz osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Należy pobrać z kasy bilet bezpłatny.

Do Ostrowca Świętokrzyskiego nie będą mogli dotrzeć kibice GKS Tychy, którzy decyzją Komisji Dyscyplinarnej PZPN, po meczu z Widzewem Łódź, mają zakaz wyjazdu zorganizowanych grup kibiców w rozgrywkach Fortuna 1 ligi oraz Fortuna Pucharu Polski na okres trzech miesięcy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *