XVII Doroczna Wystawa Fotoklubu. Poznaj prace łowców światła

Już w najbliższy piątek, 1 października br., Fotoklub Galeria MCK będzie obchodzić swoje święto. To za sprawą XVII Dorocznej Wystawy Fotoklubu, której wernisaż zaplanowano na godz.18 w Ostrowieckim Browarze Kultury.
– Nasz Fotoklub jest nieformalnym stowarzyszeniem osób, fotografów, miłośników sztuki fotograficznej, działający w ramach sekcji Miejskiego Centrum Kultury- mówi prezes ostrowieckiego Fotoklubu, Mirosław Radomski. Fotoklub powstał w 2003 roku z inicjatywy Andrzeja Łady, ówczesnego kustosza Galerii Fotografi i MCK, oraz kilku fotografów amatorów, którzy w miarę regularnie spotykali się w Galerii i wymieniali między sobą doświadczenia i poglądy na temat wykonywanych zdjęć. Obecna, XVII Doroczna Wystawa Fotoklubu jest prezentacją dokonań
twórczych 34 członków z ostatniego roku. 17 członków prezentujących się na wystawie, oprócz uczestnictwa w naszym Fotoklubie, jest zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) lub Fotoklubie Rzeczypospolitej (AFRP).

Stanisław Dulny

– Członkowie naszego Fotoklubu, biorący udział w wystawie, poprzez prezentowane fotografie pokazują swoją własną wrażliwość i subiektywną interpretację otaczającej nas rzeczywistości- mówi Mirosław Radomski. Różnorodność tematyki i technik fotograficznych powodują, że każdy widz wystawy może w prezentowanych fotografiach odnaleźć swoją wrażliwość i sposób patrzenia na świat. Niestety, ostatnie dwa lata naszej działalności były niezwykle trudne. Rok 2020, z pandemią koronawirusa, dość mocno ograniczył naszą działalność, co spowodowało zmniejszenie aktywności członków. Rok 2021, to powolne przywracanie aktywności, naszych cotygodniowych spotkań i działań.
Jak mówi Mirosław Radomski, różnorodność twórczą członków fotoklubu łączy pasja fotografowania, o czym świadczą też słowa doświadczonego artysty fotografi ka Tomasza Sikory ze wstępu do katalogu towarzyszącemu wystawie.

Robert Nadratowski

– Specyfiką podsumowania działalności Galerii jest ogromna różnorodność podejścia do fotografii- czytamy. Z jednej strony wydawnictwo takie jest pozbawione narracji, z drugiej zaś – co jest bardzo cenne – opowiada o autorskim postrzeganiu świata, a więc o samym autorze. Jeszcze raz więc wymownym jest stwierdzenie, że każdy człowiek jest inny. I tak trzymajmy. Nie dajmy się ugiąć przed obowiązującymi trendami. Opowiadajmy fotografią o sobie.

Waldemar Baka

-Dlaczego nieustannie gonimy światło?- na to pytanie stara się z kolei odpowiedzieć w wydawnictwie do wystawy artysta fotografik Maks Skrzeczkowski. Przecież w punkcie wyjścia jesteśmy
skazani na porażkę, skoro mknie ono z prędkością 300 tysięcy kilometrów na sekundę. Łowcy Światła, każdego dnia przemierzają Świat w nadziei, że uchwycą coś niezwykłego. Fotografi a
ma nieprawdopodobną siłę, moc przenoszenia gór… a czasem nawet emocji. Potrafi wzruszać i zachwycać, opowiadać historie. Niekiedy stawia pytania, które nie dają spokoju. Dla jednych
fotografi a to zabawa, dla innych weekendowe hobby, bez poświęceń, wyrzeczeń, zobowiązań, dla jeszcze innych sens, a nawet cel życia.
Na XVII Doroczną Wystawę Fotoklubu składają się prace autorstwa: Katarzyny Agapiou (ZPAF), Marcina Gruszki (ZPAF), Stanisława Dunina- Borkowskiego (ZPAF), Zbigniewa Furmana (ZPAF), Artura Dziwirka (ZPAF), Łukasza ?Maxa? Kani (ZPAF), Cezarego Łutowicza (ZPAF), Jarosława Wójcika, Oliwii Sieradzkiej, Ewy Gawlik, Dominiki Jakubowskiej- Juszczak, Roberta Nadratowskiego, Jerzego Soińskiego (AFRP), Mirosława Radomskiego (AFRP), Grzegorza Sidła (AFRP, ZPAF), Dominiki Klus, Grzegorza Górnisiewicza, Joanny Szymczuch, Pawła Jabłczyka, Marzeny Walkiewicz, Huberta Kochańskiego, Grzegorza Gałęzi (ZPAF), Waldemara Baki, Macieja Strąpocia (ZPAF), Wojciecha Różalskiego, Kamili Sammler (ZPAF), Sergiusza Sachno (ZPAF), Rafała Nowaka, Stanisława Dulnego (AFRP, ZPAF), Adriana Siekiery, Jarka Kowalskiego, Andrzeja Kosikowskiego (ZPAF), Jana Szczepańskiego oraz Magdaleny Wolff (ZPAF). 

Maciej Strąpoć
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *