KSZO I fazę rozgrywek ekstraklasowych kończy na 6 miejscu. Dobry mecz z wicemistrzem Polski

Ekstraklasa piłki wodnej. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? WTS Polonia Bytom 8:14 (1:3, 4:4, 0:2, 3:5).

KSZO: Kośka, Skaliński ? Krakowiak 2, Mesaros 2, Kochański, Gabryszewski, Nadbrzuchowski, Nochelski, Szląszkiewicz 1, Bartosik, Korovljev 3, Skrzypiński, Walesic. Trenerzy: Robert Serwin, Mariusz Stawecki.

WTS Polonia: Lis, Jung ? Bomba 1, G.Moś 5, Radwański, Brzozowski, Behen 1, Paczyna 3, Struzik, A.Moś 1, Tawik, Skrzyszewski 1, Cebo 2. Trener: Krzysztof  Paczyna.

Najlepsi zawodnicy: Vladimir Korovljev (KSZO) ? Grzegorz Moś (WTS Polonia).

Waterpoliści KSZO w kolejnym meczu ekstraklasy ulegli na Pływalni Rawszczyzna aktualnemu wicemistrzowi Polski, WTS Polonia Bytom.

Dla ostrowieckich waterpolistów nie było to łatwe spotkanie. Ekipa z Bytomia napędzana akcjami doświadczonych Grzegorza Mosia i Jarosława Paczyny z świetnie dysponowanym między słupkami Pawłem Lisem już po pierwszej kwarcie prowadziła różnicą dwóch bramek. KSZO jednak z bardzo dobrej strony pokazał się w zremisowanej drugiej kwarcie, co rozbudziło nadzieje na dobry rezultat. Niestety, w trzeciej kwarcie nasi piłkarze wodni nie wykorzystali dwóch okresów gry w przewadze. Nie wykorzystali również rzutu karnego. Rywal tymczasem z dwóch kontr zdobył dwie, kolejne bramki, powiększając przewagę. W czwartej kwarcie  przy narastającym zmęczeniu w wodzie potworzyły się większe przestrzenie do gry i dlatego zanotowaliśmy aż 8 bramek. Szkoda, że zdobyliśmy ich w całym meczu mniej, bo KSZO rozegrał jeden z lepszych meczów w tegorocznym sezonie, a w IV kwarcie bytomianie grali już bez ukaranego czerwoną kartą Tawika.

-Zgadzam się z opinią, że był to w naszym wykonaniu dobry meczi jeden z najlepszych w sezonie ?dzieli się pomeczowymi wrażeniami nasz trener, Robert Serwin. Potwierdzam, że gdyby nie stracone nasze okazje w trzeciej ?działce?, to chyba do końca gralibyśmy z bytomianami, jak równy z równym. Tymczasem my graliśmy w tej części spotkania, ale to rywale zdobywali bramki. Bardzo dobrze zagrał nasz center – Vladimir Korovljev, który nie tylko zdobywał bramki, ale i wypracowywał okresy gry w przewadze. Cieszy mnie bardzo dobra forma Brajana Nochelskiego. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie grał jeszcze bardziej pewniej.

Mecz z WTS Polonią zakończył dla KSZO pierwszą fazę rozgrywek ekstraklasy. W drugiej ostrowczanie będą rywalizować w tzw. grupie spadkowej, a więc o miejsca 5-8.

Wyniki pozostałych meczów ekstraklasy i aktualna tabela:

*Box Logistics Waterpolo Poznań – UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 16:5 (0:1, 6:3,2:1, 8:0)

*Chećko Brukarstwo ALFA Gorzów Wielkopolski – ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka 0:10 (walkower). Ekipa z Gorzowa spóźniła się z dopięciem procedury meczowej.

*Arkonia Szczecin – AZS Uniwersytet Warszawski 17:23 (3:6, 3:6, 6:5, 5:6)

1. ŁSTW Łódź 7 21:0 92:36
2. AZS Uniwersytet Warszawski 7 16:5 97:57
3. WTS Polonia Bytom 7 14:7 102:57
4. Waterpolo Poznań 7 12:9 95:61
5. Alfa Gorzów Wielkopolski 7 11:9 95:61
6. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 7 6:15 71:99
7. Arkonia Szczecin 7 3:18 83:142