Martin Kobylański w TSV Munchen von 1860

28-letni pomocnik Martin Kobylański, syn Andrzeja – srebrnego medalisty olimpijskiego z Barcelony, został nowym zawodnikiem niemieckiego trzecioligowego TSV München von 1860.

Martin ostatnio występował w niemieckim trzecioligowym Braunschweiger TSV Eintracht 1895, w barwach którego w minionym sezonie rozegrał 28 spotkań i zdobył trzy bramki.

Natomiast nowy klub ostrowczanina zakończył sezon na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Co ciekawe, w przeszłości grali w nim byli reprezentanci Polski: Sebastian Boenisch, Marek Leśniak, Piotr Nowak, Łukasz Szukała i Grzegorz Wojtkowiak.

O Martinie piszemy, że jest ostrowczaninem, choć urodził się w Berlinie. To jednak w naszym mieście jest jego rodzinne gniazdo. Martin Kobylański startował w młodzieżowej drużynie Hannover 96, a później przez wiele lat grał w młodzieżowej dywizji Energie Cottbus. W tym samym czasie występował w juniorskich reprezentacjach Polski, ale także rozegrał łącznie pięć meczów dla reprezentacji Niemiec U16 i U18.

W 2012 roku Martin Kobylanski dołączył do SV Werder Brema. Tam najpierw grał w drugiej drużynie, później rozegrał osiem meczów Bundesligi. W tym czasie otrzymał także zaproszenie do gry w reprezentacji Polski U21, w której zaliczył sześć meczów. Występował także w takich klubach, jak Union Berlin, Lechia Gdańsk, Preuben Munster. Latem 2019 roku przeniósł się do Eintracht Braunschweig.

Martin w 220 meczach w trzech najlepszych ligach niemieckich strzelił 55 bramek i zaliczył 36 asyst. bramek.

-Podpisanie kontraktu z Martinem jest ważnym etapem dla dalszego rozwoju naszej ofensywnej gry – skwitował na klubowej stronie transfer menedżer TSV Monachium, Gunther Gorenzel.

-TSV 1860 Monachium to jeden z najciekawszych klubów w niemieckim futbolu – mówi Martin Kobylanski. -Naprawdę nie mogę się doczekać gry w nim, miasta i oczywiście kibiców. Zrobię co w mojej mocy, aby wykonać swoją pracę w nowym klubie jak najlepiej.

Print Friendly, PDF & Email