Opaska bezpieczeństwa dla seniorów

 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów na rok 2023, realizuje Moduł II działania dotyczący wspierania osób starszych w miejscu zamieszkania. Służą temu opaski bezpieczeństwa, które zakupił MOPS, a seniorzy po 65 roku życia będą mogły z nich bezpłatnie korzystać.

-Jest to urządzenie w formie zegarka na rękę, dedykowane osobom, które ukończyły 65 lat, zamieszkują same, lub też którym domownicy nie są wstanie zapewnić potrzebnej opieki. Za pomocą urządzenia senior może zmierzyć sobie ciśnienie oraz sprawdzić poziom innych parametrów życiowych, a przede wszystkim w razie zagrożenia – zasłabnięcia, upadku, nagłego  pogorszenia stanu zdrowia,   połączyć się z centrum ratowniczym. Urządzenie to jest dedykowane indywidualnie każdej osobie, stąd nie mogą z niego korzystać inni. W przypadku braku kontaktu z seniorem, dyspozytor powiadamia wskazaną osobę. Celem realizowania Programu jest zwiększenie bezpieczeństwa w codziennym funkcjonowaniu osób starszych, często obarczonych przewlekłymi schorzeniami – mówią Monika  Sobiczewska -Spurek i Edyta Niekurzak z MOPS.

Panie prezentowały sposób i zasady działania opaski bezpieczeństwa podczas spotkania z uczestnikami zajęć „Centrum Seniora”, prowadzonego pod kierownictwem Katarzyny Majewskiej. Seniorzy byli żywo zainteresowani funkcjonowaniem urządzenia w różnych sytuacjach i możliwościami korzystania. Opaska bezpieczeństwa to rodzaj „opieki na odległość”, która pozwala osobie starszej codzienne monitorowanie swojego stanu zdrowia i reagowania w momentach, kiedy potrzebna jest szybka interwencja służb ratowniczych. Pozyskanie opaski wiąże się z wcześniejsza wizytą pracowników MOPS i wypełnieniem stosownej ankiety. Szczegółowe informacje pod nr tel. 41 276 76 25, 730 205 134 w godz. 7-9 oraz 14 -15.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *