Uwaga! Nowa organizacja ruchu! Przed nami utrudnienia na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z ulicami Bałtowską i Radwana!

Jak informuje nas Tomasz Banaś – kierownik Działu Komunikacji i Relacji Zewnętrznych Mota Engil od 16 czerwca br. wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w związku z rozbudową DW 754 w granicach Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Zamknięta zostanie połowa skrzyżowania ulic Jana Pawła II, Bałtowskiej, Radwana- mówi Tomasz Banaś. Główne roboty prowadzone będą na odcinku ok. 150 metrów al. Jana Pawła II. Ruch na ulicy Radwana ciągle będzie prowadzony dwukierunkowo po jezdni lewej, natomiast na Ul. Polnej po jednym kierunku dla każdej jezdni. Ważnym elementem nowej Tymczasowej Organizacji ruchu jest zmiana zasad pierwszeństwa. Ul. Polna będzie z pierwszeństwem, natomiast ul. Radwana będzie podporządkowana.

Na czas zamknięcia wlotów al. Jana Pawła II i ul. Denkowskiej zaprojektowano objazd do ulic 11 Listopada, Radwana i Denkowskiej – przez ulice Polną. Dojazd do parkingów dla dojeżdżających do cmentarza i targowiska możliwy będzie od ul. Chrzanowskiego. Przebudowa skrzyżowań ul. Polną i Al. Jana Pawła II wymaga wyłączenia istniejącej sygnalizacji świetlnej. W przypadku nieprzewidywalnego ruchu na skrzyżowaniach przewiduje się ręczne sterowanie ruchem.

Tymczasowy przystanek autobusowy przy ul. Polnej pozostanie bez zmian. Ruch pieszych możliwy będzie chodnikami po stronie lewej DW754.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *