„Wielkiego Ognia” odsłona XVI! (zapowiedź, zdjęcia, wideo)

Już w dniach 7-9 lipca br. na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim już po raz XVI odbędzie się Festiwal Wielki Ogień Im. Miry Kubasińskiej.

7 lipca:

godz.18 Maryland

Maryland to zespół pop-rockowy, który od 2022 roku tworzy pięć wyjątkowych muzycznych osobowości. Wspólnie piszą, komponują i dzielą się miłością do muzyki alternatywnej. Zadebiutowali na zeszłorocznej edycji Festiwalu Wielki Ogień, gdzie zdobyli nagrodę publiczności oraz wyróżnienie dla wokalistki. Od tamtej pory z sukcesem wystartowali w kilku ogólnopolskich konkursach, a także intensywnie pracują nad wydaniem pierwszej płyty.

godz.19 RoseMerry

RoseMerry to zespół wywodzący się z Rzeszowa grający muzykę z pogranicza bluesa, rocka z elementami polskiego big bitu. Zespół powstał w 2018 roku z inicjatywy czworga przyjaciół, którzy do tej pory tworzą ten skład. Są zdobywcami wielu nagród:  I miejsce na Rockowej Nocy 2020 r.  I miejsce na przeglądzie kapel rockowych Rock na plaży Paprocany w Tychach  I miejsce na festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim 2022 r.

Utwór „Polne kwiaty” zespołu RoseMerry można usłyszeć na wielu radiowych playlistach.

godz.20 Blueset

Blueset składa się w większości z bardzo doświadczonych muzyków, co widać w doskonałym zgraniu zespołu, jak również, co jest bardzo ważne, umiejętności improwizacji. Od samego początku zamiarem Blueset było granie w klimatach bluesowych. W praktyce wygląda to tak, że grają bluesa z lekką domieszką fusion oraz jazzu. Muzykę tworzą wszyscy członkowie kapeli, natomiast teksty w większości pisze Andrzej Łysień.

godz. 22 kino plenerowe „KULT.Film”

8 lipca:

godz. 16 Konkurs Młodych Wykonawców

godz. 19 Kinless

Kinless to pandemiczny projekt czwórki facetów z zupełnie innych światów. Powstały praktycznie stuprocentowo zdalnie materiał prezentuje zupełnie inne podejście do muzyki od standardowego łojenia zwrotka-refren-zwrotka-refren, zachowując jednak spójność popartą latami występowania w krakowskich klubach w ramach innych projektów. Od ciężkich riffów, melodycznych motywów przez egzotyczne wtrącenia, nieparzyste metra aż po refreny które chce się nucić jeszcze zanim utwór się skończy, ta muzyczna mieszanka jest w stanie zadowolić praktycznie każdego. Zwycięzcy Przeglądu Kapel Studenckich w krakowskim Klubie pod Jaszczurami, laureaci drugiego miejsca w Festiwalu „Wielki Ogień” im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, nagrody za najlepszą aranżację utworu Tadeusza Nalepy na Festiwalu „Rockowa Noc” w Rzeszowie oraz finaliści międzynarodowego przeglądu zespołów muzycznych Lihen 2022 w Czechach. Wykonania na żywo można było usłyszeć między innymi również w Antyradiu, w audycji Makakofonia.

godz. 20.30 Lord Bishop Rocks

Lord Bishop Rocks to dawka muzyki na najwyższym poziom łącząca beatlesowskie melodie z ciężkością Black Sabbath i funkiem Jamesa Brown’a. Lord Bishop Rocks bez wątpienia aspiruje na bycie najbardziej rozpoznawalnym i pożądanym rockowym trio w światowej historii muzyki.

Lord Bishop może pochwalić się karierą koncertową obejmującą ponad 4000 koncertów w ponad 44 krajach na 4 kontynentach, co przyniosło mu oraz jego zespołowi reputację najbardziej ekstrawanganckiego tria rockowego dzisiejszych czasów. Jako wyróżniający się frontman od zawsze fascynuje publiczność naturalnością i zaraża ich pozytywną energią. W swojej długiej karierze dzielił scenę między innymi z artystami takimi jak: Living Color, Johnny & Edgar Winter, Nazareth, Eric Burdon i z wieloma innymi wielkimi gwiazdami rocka.

Lord Bishop Rocks to najbardziej zjawiskowe i muzycznie utalentowane rockowe trio XXI wieku.

9 lipca:

godz. 14 Konkurs Młodych Wykonawców,

godz. 18 Koncert Galowy,

godz. 20.30 Patrycja Markowska

 

Patrycja Markowska – hippiska, artystka, jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej. Barwa głosu, magnetyzująca osobowość i umiłowanie wolności od lat spotykają się z ogromną sympatią fanów, sprawiając, że kolejne utwory Patrycji królują na listach przebojów. Muzyka i życie zgodne z hasłem Peace& Love towarzyszą jej od zawsze.

Uwielbia koncertować.  Od lat skupia się na tym, by swojej widowni co raz prezentować nową muzykę. Wydała  9 studyjnych albumów, 2 koncertowe oraz 50 singli, z których wiele na długi czas podbiło szczyty list przebojów.

Kochając twórczą pracę – bardzo chętnie gra z innymi artystami. Występowała z takimi twórcami, jak Tanita Tikaram, Leszek Możdżer, Artur Gadowski, Ray Wilson czy najważniejszy artysta w jej życiu – Grzegorz Markowski.

Patrycja ma na swoim koncie liczne nagrody muzyczne, w tym Eska Music Awards dla Artystki Roku (2008) i Złoty Dziób Radia Wawa za Przebój Roku „Świat się pomylił” (2007 rok), Platynowa płyta (2010) dla albumu „Patrycja Markowska”, „Złota płyta” (2013) dla najbardziej rockowego w jej dorobku krążka, tj. „Alter Ego”.  Jest laureatką I miejsca podczas KFPP w Opolu w kategorii Konkurs Premier i wielu innych nagród, w tym nagrody dla „najlepszej wokalistki 2018” w plebiscycie „Płyty Rocku Antyradia 2018”.

W tym roku w ramach Konkursu Młodych Talentów usłyszymy zespoły:

Arsenał  Świętokrzyski, Aversja, Ayahuasca, Banda Edwarda, Big Bit Kid, Claustrophonic, Dominika Wróbel & Chłopcy  Bigbeatowcy, Fanklub, Honker, Jola Tubielewicz i Adam Herbowski, Koniec  Listopada, Miód, Paranoise, Stonage Full Of Sun, The FoxCats, Trzy Grosze, Tuga, Wasabi.

Oceni je jury w składzie: Krzysztof Dłutowski, Dariusz Kozakiewicz, Grzegorz Stępień, które oprócz nagród finansowych na łączną kwotę 15 000,00 zł przyzna nagrodę specjalną ufundowaną przez Loud Studio 33 (2 dni sesji nagraniowej, pomoc w produkcji i realizacji oraz zakwaterowanie na czas sesji).

A Salon Moto-rower RS ufundował rower dla jednej z osób oddającej głos na Nagrodę Publiczności podczas przesłuchań konkursowych .

Organizator: Miejskie Centrum Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

(wstęp wolny)

Łukasz Urbański –  autor zdjęć P. Markowskiej

Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury: -„Wielki Ogień” to kawał dobrej muzyki granej na żywo i na pewno potwierdzimy to tegoroczną edycją Festiwalu. Jego rozwój napędza Konkursu Młodych Wykonawców do którego w tym roku zgłosiło się powyżej trzydziestu zespołów, spośród nich wyłoniliśmy szczęśliwą „osiemnastkę”. Gwarantujemy wysoki poziom artystyczny. Takie składy, jak Hengelo czy „Inclusion”, które brały udział w naszym konkursie teraz grają na dużych festiwalach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *