Dlaczego warto wybrać materac sprężynowy i dla kogo jest polecany?

Materace sprężynowe nie są nowością. Używali ich nasi dziadkowie oraz rodzice. Stosowano je także między innymi w popularnych wersalkach. Ten klasyczny model do dzisiaj cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród konsumentów. Czy jednak naprawdę jest odpowiedni dla każdego? Sprawdź, czy materac sprężynowy jest dobry dla Ciebie!

Materac sprężynowy – zalety

Trwałość, wytrzymałość, odporność na spory ciężar – to tylko niektóre cechy, które sprawiają, że materace sprężynowe są atrakcyjne i pożądane przez klientów. Są cenione również za uniwersalność i komfort, jednak na tym lista się nie kończy.

Nie możemy pominąć istotnej kwestii, jaką jest dobra wentylacja wkładu. Prawidłowa cyrkulacja powietrza jest ważna nie tylko ze względów higienicznych, ale ma także znaczenie w prawidłowym użytkowaniu materaca oraz wpływa na jego żywotność. Podczas korzystania z modelu sprężynowego powietrze jest wprowadzane do środka, skutecznie oczyszczając wkład i wydmuchując kurz. Dzięki tej właściwości ten wariant stanowi rozwiązanie polecane dla alergików – pod warunkiem że wybierzemy materac dobrej jakości. 

Dla kogo materac sprężynowy? 

Jak się okazuje, materac sprężynowy niejedno ma imię. Konstrukcja tradycyjnego materaca jest oparta na sprężynach bonellowych. Przypominają one kształtem klepsydrę – są szerokie u góry i na dole, a pośrodku wąskie – i są połączone drutem. Ten model okaże się strzałem w dziesiątkę w łóżku singla oraz osób, które nie zmieniają często w czasie snu pozycji spania.

W tego typu materacach stosuje się również sprężyny kieszeniowe. W tych wariantach każda ze sprężyn jest umieszczona w specjalnej materiałowej kieszonce i pracuje oddzielnie. To sprawia, że takie materace są bardziej elastyczne oraz reagują na ciężar i zmianę pozycji ciała. Materace kieszeniowe są popularnym rozwiązaniem w przypadku par.

Technologia materacy na przestrzeni lat mocno ewoluowała, a efektem tego są między innymi materace z zaawansowanym systemem sprężyn, czyli tzw. materace multipocket. Czym się wyróżniają? Kieszenie mają mniejszą średnicę i są rozmieszczone o wiele gęściej niż standardowo. Doskonale dostosowują się do kształtu oraz ciężaru ciała, pozwalając na zdrowy odpoczynek po dniu pełnym wyzwań. Wszystkie omówione rodzaje materacy sprężynowych znajdziesz tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/materace-i-stelaze/materace/sprezynowe.

Materac dla dziecka – sprężynowy czy piankowy? 

Chyba każdy rodzic stanął kiedyś przed tym dylematem: jaki materac kupić dla dziecka? Niezależnie od wieku, wagi czy wzrostu pociechy, cel jest tylko jeden: znalezienie najlepszego modelu. 

Czy zatem materac sprężynowy okaże się słusznym wyborem dla najmłodszych użytkowników? I tak, i nie. To rozwiązanie nie jest polecane dla dzieci poniżej 6 roku życia. Wiąże się to z niską wagą dziecka, co wpływa na brak dopasowania materaca do krzywizn ciała. Inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku starszych dzieci oraz młodzieży – bez problemu mogą korzystać z materaca sprężynowego. W przypadku noworodków i starszych dzieci uniwersalnym wyborem okaże się materac z pianki wysokoelastycznej. Ta opcja zapewnia odpowiednią sprężystość, twardość i oddychalność.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *