500 artystów chce się pokazać w LOOSTRze

Blisko pół tysiąca artystów zgłosiło się do organizowanego przez ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych 16. Jesiennego Salonu Sztuki, który w tym roku odbywa się pod nową nazwą LOOSTRO i w nowej formule, bowiem skierowany jest do młodych twórców.

– Mamy blisko 500 autorów, a wśród nich sporo już rozpoznawalnych nazwisk w polskiej sztuce współczesnej- mówiła dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych, Justyna Łada. Tegoroczna odsłona była skierowana do twórców od 20 do 36 roku życia.

– Już liczba osób, która odpowiedziała na nasze zaproszenie do udziału w 16. Jesiennym Salonie Sztuki jest imponująca – mówi Sebastian Kustra, przewodniczący jury, znawca sztuki wydawca „Art Monitor”. Możemy mówić o pewnym rekordzie frekwencyjnym, a trzeba przyznać, że skierowaliśmy swoją ofertę tylko do młodych twórców. Do tego zgłoszenia były zbierane w okresie wakacyjnym, więc taki odzew jest dla mnie olbrzymim zaskoczeniem. O tym, kto przechodzi do kolejnego etapu dowiemy się wkrótce, a już dziś zapraszamy na 1 grudnia, kiedy to w ostrowieckiej galerii BWA ogłosimy zwycięzców.

– Teraz członków naszej komisji czeka trudny czas, ponieważ mamy miesiąc i dziesięć dni, aby zapoznać się z nadesłanymi pracami, a następnie wybrać prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie konkursowej – wyjaśnia dyrektorka Justyna Łada.

Konkursowe jury tworzą: Sebastian Kustra, redaktor naczelny magazynu Art Monitor (przewodniczący jury), Pola Dwurnik, artystka i Prezeska Zarządu Fundacji Edwarda Dwurnika, Artur Kos, ekspert do spraw systemowego i edukacyjnego rynku sztuki, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Kreatywnego, Agnieszka Jarosz, Prezeska Zarządu Fundacji Muzeum Warszawy, członkini Towarzystwa Przyjaciół Zachęty w Warszawie, Agata Smoczyńska LeGuern, właścicielka LeGuern Gallery oraz Andrzej Zwolak, rzeźbiarz, profesor zwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *