Szpitalny Punkt Pobrań dla pacjentów onkologicznych

Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i dedykuje określone dni pracy Punktu Pobrań pacjentom onkologicznym.

Jak już informowaliśmy szpitalny Punkt Pobrań od niedawna mieści się w nowej lokalizacji, z osobnym wejściem, co nie powoduje kolizji z pacjentami korzystającymi z poradni specjalistycznych. Taka forma zdecydowanie się sprawdziła i codziennie z Punktu korzysta bardzo wielu pacjentów. Aby nie musieli oni stać w długich kolejkach, od kilku dni większa jest obsada Punktu.

-Pracuje druga osoba pobierająca krew, co powoduje płynność pobrań i krótsze oczekiwania. -Ponadto, od 16 października br. Punkt Pobrań będzie pracował o godzinę dłużej, od 7 do 11, oprócz sobót. Nasz krok dedykujemy także pacjentom onkologicznym i zapraszamy ich głównie w poniedziałki i w czwartki. Pacjenci ze skierowaniami ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będą przyjmowani absolutnie na bieżąco, aby nie musieli czekać w kolejce, gdyż są to szczególnie chorzy ludzie. Najczęściej wymagają oni badań parametrów nerkowych, koniecznych do wykonania tomografii, czy rezonansu, gdzie jest kwestia podania kontrastu. Dlatego też ustaliliśmy te dwa dni, aby zawsze to badanie było 5 -7 dni ważne w zależności od tego, jak pracownia wykonująca badania sobie życzy. Miesięcznie z Punktu Pobrań korzysta 220 -250 osób chorych onkologicznie, a to duża liczba – mówi Dariusz Tumulec, dyrektor naczelny szpitala.

Punkt Pobrań dzięki zwiększonej obsadzie pracuje płynnie i pacjenci nie muszą stać w długich kolejkach. Punkt pracuje także w soboty w godz. 7 -10. Od 16 października praca Punktu w dni ach poniedziałek – piątek będzie w godz. 7-11. Dni dedykowane pacjentom onkologicznym to poniedziałek i czwartek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *