Rowerowy plan dla Ostrowca Świętokrzyskiego

Dziś kończy się termin konsultacji z mieszkańcami w sprawie opracowania Rowerowego Planu dla Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Dokument można znaleźć pod linkiem:  https://konsultacje.um.ostrowiec.pl/

Celem opracowania jest wypracowanie standardów rozwoju dróg rowerowych, wytycznych do projektowania nowej infrastruktury rowerowej oraz opracowanie koncepcji rozwoju sieci dróg rowerowych oraz infrastruktury towarzyszącej na terenie miasta w oparciu o przeprowadzenie inwentaryzacji istniejącej infrastruktury w mieście, badania z zakresu natężenia ruchu rowerowego oraz badania i konsultacje z zakresu preferencji rowerzystów ich zwyczajów i potrzeb przy korzystaniu z infrastruktury rowerowej.

Warto przypomnieć, że w najbliższym czasie przebudowane zostaną ścieżki rowerowe na terenie miasta, a całkowita kwota tej inwestycji będzie opiewała na 9,4 mln. zł z czego 7,52 zł to dofinansowanie. Remonty dróg dla pieszych i dróg dla rowerów dotyczą ulic: Sienkiewicza, Szymanowskiego, Grzybowej, Kraszewskiego, Ogrodowej, Denkowskiej, Miodowej, Trzeciaków i  Jana Matejki oraz Granicznej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *