Bez szans z mistrzem Polski

Ekstraklasa piłki wodnej. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Nekera AZS Uniwersytet Warszawski 4:23 (0:6, 0:5, 3:7, 1:6).

KSZO: Skaliński, Kotaś – Wiśniewski 1, Idzikowski, Grabiński, Kochański, Landowski, Rusewicz 2, Prabucki, Nochelski 1, Falarz, Walesic, Kowalski. Trener: Robert Serwin.

AZS UW: Jung, Pyrek 2 – Czupryna 2, Kędzior 1, Szulc 1, Staniszewski 3, Nowicki, Madej 5, Kiljan 4, Kitłowski, Borkowski 5, Benda. Trener: Marcin Bar.

Najlepsi zawodnicy: Brajan Nochelski (KSZO) – Wiktor Staniszewski (AZS UW).

*Nekera AZS Uniwersytet Warszawski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 16:10 (5:1, 6:2, 1:4, 4:3).

AZS UW: Jung, Pyrek 3 – Czupryna 3, Kędzior 1, Szulc 2, Staniszewski 2, Nowicki, Madej, Kiljan, Kitłowski, Borkowski 5, Benda. Trener: Marcin Bar.

KSZO: Skaliński, Kotaś – Wiśniewski 1, Idzikowski, Grabiński 1, Kochański, Landowski, Rusewicz 2, Prabucki 1, Nochelski 2, Falarz 1, Walesic 2, Kowalski. Trener: Robert Serwin.

Najlepsi zawodnicy: Marcin Prabucki (KSZO) – Bartosz Borkowski (AZS UW).

Nasi waterpoliści dwukrotnie ulegli aktualnym mistrzom Polski. W sobotnim meczu po dwóch kwartach przegrywali już 0:11 i było jasne, że prezentując obecny poziom sportowy nie mają szans na wygraną. Z kolei w niedzielnym meczu iskierką nadziei jest trzecia kwarta, którą ostrowieccy piłkarze wygrali i czwarta odsłona meczu, w którym nawiązali wyrównaną grę.

Pocieszeniem jest to, że najlepszymi zawodnikami sobotniego meczu byli obaj nasi wychowankowie – Brajan Nochelski i występujący obecnie w warszawskiej drużynie Wiktor Staniszewski. Przypomnijmy też, że w drużynie stołecznych akademików gra inny nasz wychowanek Maksymilian Krakowiak, a szkoleniowcem warszawskich mistrzów także jest ostrowczanin, wychowanek KSZO, Marcin Bar.