Wygrana szczypiornistów w Sandomierzu

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *Wisła Sandomierz – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 27:28 (13:16).

Wisła: Skowron, Ciepliński – Szklarski 3, Pawelczyk 3, Kwieciński, Białkowski 1, Malinowski 3, Wiącek 7, Sapielak 2, Draguła 3, Werstler, Mazur 1, Rusin, Lichtoń, Paluch, Radwański 4. Trener: Daniel Skowron. Kary: 6 min. Karne: 2/2.

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Bysiak 1, Sobut 2, Kogutowicz, Jurasik, Granat 3, Dąbrowski, Konwicki, Chudzik, Skuciński 1, Świt 6, Makuła 6, Chmielewski 6, Wojkowski 3, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki. Kary: 2 min. Karne: 6/4.

Sędziowali: Michał Cieślik i Piotr Oleksyk (obaj z Kielc). Widzów: 70.

Ostatnia w tabeli Wisła prowadziła 3:1, 4:2, 6:4, 7:5, ale między 15, a 21 min., przy stanie 8:6, KSZO miał podyktowane trzy karne pod rząd. Wszystkie na bramki zamienił Jakub Makuła i nasz zespół wyszedł na prowadzenie 8:9, które do gwizdka na przerwę powiększył przewagę do trzech bramek.

Początek II połowy, to przewaga KSZO. Było już nawet 14:21 w 37 min. i 17:24 w 44 min. spotkania. Przy stanie 21:26 od 51 do 56 min. ostrowczanom nie udało się zdobyć ani jednej bramki i gospodarze zniwelowali straty do stanu 24:26. Bramki Kacpra Granata. Grzegorza Sobuta i Huberta Skucińskiego zdecydowały w samej końcówce, że z Sandomierza zespół przywiózł trzy punkty i zanotował siódme zwycięstwo w sezonie.

My zapraszamy do ostrowieckiej hali 13 kwietnia, kiedy to o godz. 18 KSZO zmierzy się z Górnikiem Zabrze.