Pierwsze zwycięstwo waterpolistów KSZO w sezonie! (zdjęcia)

Ekstraklasa piłki wodnej. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 11:10 (2:2, 1:1, 5:4, 3:3).

KSZO: Skaliński, Kotaś – Wiśniewski 3, Idzikowski 1, Grabiński 1, Kochański 1, Landowski 1, Rusewicz 3, Liausha 1, Nochelski, Kutskin, Walesic, Tokarski. Trener: Robert Serwin.

Neptun: Michalski, Bołozowski – Szmajda, Stachowiak, Pawlak, Stępiński 2, Wajler, Shulha 5, Gaszewski 1, Ciuła 1, Padykuła, Sznajder, Wieczorek. Trener: Wiktor Bierendiuga.

W 11 rundzie waterpolowej ekstraklasy KSZO podejmował  na Rawszczyźnie zespół UKS Neptun Uniwersytet Łódzki. W tym jakże nieudanym sezonie była szansa na wywalczenie pierwszych punktów i doznanie smaku zwycięstwa. Podopieczni trenera Roberta Serwina zagrali z wiarą, z pełną koncentracją oraz mobilizacją i tę szansę w pełni wykorzystali.

Już w przegranych meczach w Poznaniu (8:15) i Gorzowie Wielkopolskim (8:23) nasza drużyna miała już znacznie dłuższe fragmenty dobrej gry, choćby w czwartej kwarcie meczu z Alfą i trzeciej „ćwiartce” spotkania z Waterpolo Poznań. W niedzielę zagrali dobrze i po raz pierwszy w sezonie zgarnęli komplet punktów. Mecz z Neptunem był niezwykle zacięty, a tę jednobramkową przewagę, którą nasi piłkarze wodni dowieźli do końcowej syreny, wypracowali sobie w trzeciej kwarcie. W ostatniej „ćwiartce”, w której KSZO zdobył dość szybko dwie bramki, podopieczni Roberta Serwina prowadzili już nawet 10:7. Neptun co prawda na 40 sekund przed końcem zdobył kontaktową bramkę, ale ostrowczanie potrafili dowieźć wynik do końca spotkania.

Najlepszym graczem naszej drużyny uznano Kajetana Grabińskiego, ale dla nas świetny mecz rozegrał Jan Skaliński, który faktycznie kilkukrotnie ratował nasz zespół z opresji.

Następny mecz, ostatni w sezonie, nasz zespół rozegra dopiero 25 maja w Szczecinie z Arkonią.