Ostrowiecki kombinat inwestuje i buduje w Opatowie

W Opatowie po wieloletniej przerwie w budownictwie wielorodzinnym trwa budowa bloku na miejscu dawnej targowicy.
W budynku zostało zaprojektowane 90 mieszkań na 3 kondygnacjach oraz 20 lokali usługowych na parterze. Mieszkańcy otrzymają też 28 miejsc postojowych. Inwestycja budzi spore zainteresowanie mieszkańców. Chętnych na nowe mieszkania  przybywa.
Inwestor i jednocześnie wykonawca, Ostrowiecki Kombinat Budowlany ma zarezerwowane część mieszkań i jeden lokal usługowy. Prowadzone są jednak rozmowy z projektantem, aby w razie mniejszego zainteresowania lokalami usługowymi 13 pomieszczeń na parterze przekształcić na mieszkania. Wówczas blok zyskałby dodatkowo 40 mieszkań. Pozostałoby 7 lokali usługowych. Inwestycja zajmuje 6,5 tys. m kw. A jej koszty ocenia się na 20 mln zł.
Przypomnijmy, że teren pod budynek został kupiony od spółki gminnej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie za 1 mln zł. Jak informuje prezes Ostrowieckiego Kombinatu Budowlanego Andrzej Zajączkowski, przedsięwzięcie zostało podzielone na trzy zadania.
-Zadanie pierwsze obejmuje oddanie do użytku bloku z czterema klatkami, zadanie drugie również cztery klatki, zadanie trzecie dwie klatki – mówi prezes A. Zajączkowski. W tym pierwszym zadaniu planowane jest wybudowanie 33 mieszkań i 7 lokali usługowych na parterze. Chcemy je przekazać do użytku we wrześniu br. Tempo realizacji drugiego i trzeciego zadania zależeć będzie od skali zainteresowania naszą inwestycją. Obecnie 70 proc. mieszkań przewidzianych w I etapie inwestycji zostało już zarezerwowanych.  Przyjęliśmy zasadę, że przyszli lokatorzy zapłacą za mieszkania w momencie odbioru kluczy. Taki system daje przyszłym nabywcom mieszkań gwarancję, że inwestycja zostanie zakończona w pełnym zakresie. Teren wokół bloku będzie ogrodzony dwoma bramkami na kartę.

Joanna Boleń, Krzysztof Florys

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *