Religowie ?Lirycznie i satyrycznie?

Maciej, Grzegorz i Jakub Religowie pokazali swe artystyczne talenty na wspólnym evencie w ODS ?Malwa? w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Pierwszy z nich zaprezentował swe fotografie, drugi rysunki satyryczne, zaś trzeci własne kompozycje. Maciej Religa, z zawodu geolog przyznaje, że nie rusza się nigdzie bez aparatu fotograficznego.
– Większość prezentowanych dzisiaj prac związana jest z zawodowymi podróżami. Choć jest też kilka ujęć z Gdańska, bowiem uważam, że jest to bardzo fajne miasto do fotografowania- przyznaje. To co sprawia mi największą frajdę, to fotografowanie przestrzeni, krajobrazu, a także architektury, którą musi jednak wyróżniać brzydota.
– Dla mnie to szczególna wystawa, chociażby ze względu na miejsce. ?Malwa?, to przecież tutaj współtworzyłem LTVK ?Krzemionki? przez wiele lat. Teraz powracam ze swoim rysunkiem satyrycznym, którym zainteresowałem się jeszcze jako nastolatek, tworząc wówczas głównie do szuflady- wspomina Grzegorz Religa, który od ponad 40 lat tworzy satyrę.
Uzupełnieniem fotograficzno-rysunkowych dokonań stały się kompozycje Jakuba Religi, który tworzy pod pseudonimem Sherman (Shrx).
– Muzykę tworzę od czternastu lat- mówi Jakub. Nie chcę się szufladkować w żadnym gatunku muzycznym, choć wszystko zaczęło się od techno, ale był i rave, drum?n?bass, a nawet reggae, czy rap. Obecnie najbliższa jest mi stylistyka gatunku muzycznego, jakim jest trap.
Dokonania Jakuba to jednak nie jedyne dźwięki, jakie można było usłyszeć w ?Malwie? tego popołudnia, bowiem przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się jeszcze Andrzej Chochół & Jarosław Szary z gościnnym udziałem Iwony Stańczak.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *