Siatkarki odprawiły Muszyniankę! Milowy krok na drodze do spokojnego zakończenia sezonu!

Liga Siatkówki Kobiet. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:1 (17:25, 25:23, 25:18, 25:18).
DSC_6189KSZO: Biedziak 4, Miros 19, Łyszkiewicz 13, Skrzypkowska 14, Soter 7, Wojtowicz 10, Pauliukouskaya (libero) oraz Markiewicz (libero), Wańczyk 1, Stroiwąs, Gryka, Szałankiewicz. Trener: Adam Grabowski.

Muszynianka: Brzóska 14, Radenković 1, Bociek 15, Wójcik 12, Śmieszek 4, Savić 16, Medyńska (libero) oraz Portalska (libero), Flakus 2, Bałdyga, Karakasheva 4. Trener: Bogdan Serwiński.

MVP: Koleta Łyszkiewicz.

Sędziowali: Mirosław Beń – Marcin Walerzak.
Widzów: 720.

Jeszcze przed meczem trener Adam Grabowski częstował siatkarki KSZO urodzinowym tortem. Było świątecznie także na parkiecie, bo nasz zespół wygrywając z Muszynianką nie tylko zrobił prezent na jubileusz szkoleniowca, ale znacznie oddalił się od strefy barażowej, co było celem w tym sezonie.

tabus1

Spotkanie nie rozpoczęło się jednak dla KSZO najlepiej. Niby w I secie trwała wyrównana walka, ale tylko do stanu 14:14, gdy w polu zagrywki stanęła Roksana Brzóska. Przy zagrywce reprezentantki Polski, nota bene byłej zawodniczki KSZO,  Muszynianka w jednym ustawieniu zdobyła aż 9 oczek i wygrała inaugurującą mecz partię.

II set przebiegał podobnie. Przy stanie 15:15 jednak KSZO, dzięki zagrywce Natalii Skrzypkowskiej i blokowi Kolety Łyszkiewicz, wyszedł na prowadzenie  21:16. Co prawda Mineralne doprowadziły do remisu 23:23, ale dwie ostatnie punkty padły łupem siatkarek ostrowieckich i zespoły schodziły na przerwę remisując w całym meczu 1:1.

W III secie nasza drużyna przegrywała 7:11. Udało się jej jednak doprowadzić do remisu 11:11. Później było 15:15, ale KSZO włączył szósty bieg i objął pięciopunktowe prowadzenie 20:15. Błędy Muszynianki pozwoliły pomarańczowo – czarnym bez problemów zakończyć zwycięsko tę odsłonę meczu.

Od początku IV seta prowadził KSZO. Było 5:2, 10:7, 15:12, a od stanu 19:13 rozpoczęło się wsteczne odliczanie. Nasza drużyna nie popełniała błędów, pewnie wygrywając seta i cały mecz.

Podopieczne trenera Adama Grabowskiego mają cztery punkty przewagi nad strefą barażową. 7 kwietnia zagrają w Pile z PTPS.

tabus

DSC_6184

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Siatkarki odprawiły Muszyniankę! Milowy krok na drodze do spokojnego zakończenia sezonu!

 • 29 marca 2018 at 21:09
  Permalink

  Brawo brawo brawo. Wreście zagrały kapitalny mecz. Teraz trzeba powtórzyć mecz z Bydgoszczą i zostajemy.

  Reply
 • 29 marca 2018 at 22:34
  Permalink

  No i niech ktoś powie że Ostrowiec nie zasługuje na siatkówkę na najwyższym poziomie!!!
  Brawo i prosimy o więcej.

  Reply
 • 29 marca 2018 at 23:42
  Permalink

  ma to wszystko sens tylko musi byc taki układ zeby zawodniczki tak bardzo chciały wygrywac jak tego pragna kibice Bo grac umieja kazda z osobna i razem I wtedy bedzie suuuper Za wczesnie skonczyły sie mecze walki i zaangazowania Poszlo kilka o których nie chce sie pamietac No i kibice odpuscili
  Ja tam ciągle wierze Tylko kto zostanie po sezonie ………….

  Reply
  • 30 marca 2018 at 08:47
   Permalink

   Jak zapłacą to zostaną. Najprawdopodobniej zostanie jako jedyny zespół ze Świętokrzyskiego , który będzie reprezentował tę dyscyplinę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mam nadzieje, że może znajdzie się jakiś sponsor żeby stworzyć drużynę na następny sezon. Chociaż to mało prawdopodobne.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *