Siatkarki odprawiły Muszyniankę! Milowy krok na drodze do spokojnego zakończenia sezonu!

Liga Siatkówki Kobiet. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:1 (17:25, 25:23, 25:18, 25:18).
DSC_6189KSZO: Biedziak 4, Miros 19, Łyszkiewicz 13, Skrzypkowska 14, Soter 7, Wojtowicz 10, Pauliukouskaya (libero) oraz Markiewicz (libero), Wańczyk 1, Stroiwąs, Gryka, Szałankiewicz. Trener: Adam Grabowski.

Muszynianka: Brzóska 14, Radenković 1, Bociek 15, Wójcik 12, Śmieszek 4, Savić 16, Medyńska (libero) oraz Portalska (libero), Flakus 2, Bałdyga, Karakasheva 4. Trener: Bogdan Serwiński.

MVP: Koleta Łyszkiewicz.

Sędziowali: Mirosław Beń – Marcin Walerzak.
Widzów: 720.

Jeszcze przed meczem trener Adam Grabowski częstował siatkarki KSZO urodzinowym tortem. Było świątecznie także na parkiecie, bo nasz zespół wygrywając z Muszynianką nie tylko zrobił prezent na jubileusz szkoleniowca, ale znacznie oddalił się od strefy barażowej, co było celem w tym sezonie.

tabus1

Spotkanie nie rozpoczęło się jednak dla KSZO najlepiej. Niby w I secie trwała wyrównana walka, ale tylko do stanu 14:14, gdy w polu zagrywki stanęła Roksana Brzóska. Przy zagrywce reprezentantki Polski, nota bene byłej zawodniczki KSZO,  Muszynianka w jednym ustawieniu zdobyła aż 9 oczek i wygrała inaugurującą mecz partię.

II set przebiegał podobnie. Przy stanie 15:15 jednak KSZO, dzięki zagrywce Natalii Skrzypkowskiej i blokowi Kolety Łyszkiewicz, wyszedł na prowadzenie  21:16. Co prawda Mineralne doprowadziły do remisu 23:23, ale dwie ostatnie punkty padły łupem siatkarek ostrowieckich i zespoły schodziły na przerwę remisując w całym meczu 1:1.

W III secie nasza drużyna przegrywała 7:11. Udało się jej jednak doprowadzić do remisu 11:11. Później było 15:15, ale KSZO włączył szósty bieg i objął pięciopunktowe prowadzenie 20:15. Błędy Muszynianki pozwoliły pomarańczowo – czarnym bez problemów zakończyć zwycięsko tę odsłonę meczu.

Od początku IV seta prowadził KSZO. Było 5:2, 10:7, 15:12, a od stanu 19:13 rozpoczęło się wsteczne odliczanie. Nasza drużyna nie popełniała błędów, pewnie wygrywając seta i cały mecz.

Podopieczne trenera Adama Grabowskiego mają cztery punkty przewagi nad strefą barażową. 7 kwietnia zagrają w Pile z PTPS.

tabus

DSC_6184

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Siatkarki odprawiły Muszyniankę! Milowy krok na drodze do spokojnego zakończenia sezonu!

 • 29/03/2018 at 21:09
  Permalink

  Brawo brawo brawo. Wreście zagrały kapitalny mecz. Teraz trzeba powtórzyć mecz z Bydgoszczą i zostajemy.

  Reply
 • 29/03/2018 at 22:34
  Permalink

  No i niech ktoś powie że Ostrowiec nie zasługuje na siatkówkę na najwyższym poziomie!!!
  Brawo i prosimy o więcej.

  Reply
 • 29/03/2018 at 23:42
  Permalink

  ma to wszystko sens tylko musi byc taki układ zeby zawodniczki tak bardzo chciały wygrywac jak tego pragna kibice Bo grac umieja kazda z osobna i razem I wtedy bedzie suuuper Za wczesnie skonczyły sie mecze walki i zaangazowania Poszlo kilka o których nie chce sie pamietac No i kibice odpuscili
  Ja tam ciągle wierze Tylko kto zostanie po sezonie ………….

  Reply
  • 30/03/2018 at 08:47
   Permalink

   Jak zapłacą to zostaną. Najprawdopodobniej zostanie jako jedyny zespół ze Świętokrzyskiego , który będzie reprezentował tę dyscyplinę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mam nadzieje, że może znajdzie się jakiś sponsor żeby stworzyć drużynę na następny sezon. Chociaż to mało prawdopodobne.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *