Przetarg na obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego ogłoszony

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego o długości ok. 2,6 km połączy istniejący węzeł Brezelia z ulicą Opatowską w ciągu drogi krajowej nr 9.
W ramach inwestycji planowana jest budowa włączenia do węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, dwóch mostów, przepustów, ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi nr 9 w istniejącą trasę.
Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach rozpisała przetarg na tę inwestycję.
Jak informuje GDDKiA Oddział w Kielcach, prace przygotowawcze do budowy drogi rozpoczęły się w 2016 r. od opracowania studium techniczno ?ekonomiczno -środowiskowego i trzech wariantów przebiegu drogi. W ubiegłym roku na mocy decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wybrany został ostatecznie wariant inwestycji, dla którego opracowana została koncepcja programowa.


W ramach zadania planowany jest odcinek drogi jednojezdniowej klasy GP (droga główna o ruchu przyspieszonym) o długości ok. 2,6 km poprowadzonej nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do istniejącej drogi krajowej nr 9 będącej wylotem z Ostrowca w kierunku Rzeszowa.
Obecnie międzynarodowa droga nr 9 Radom – Rzeszów przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 r. liczbę 23 tysięcy pojazdów na dobę. Dzięki inwestycji możliwe będzie oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytu poprzez przełożenie ruchu tranzytowego na wybudowany w ostatnich latach ciąg ulic oraz planowany przez GDDKiA odcinek łączący istniejący węzeł z wylotem drogi krajowej nr 9 w kierunku Rzeszowa.
Otwarcie ofert w przetargu zaplanowane jest na 10 grudnia 2018 r. Wykonawcy będą mieli maksymalnie 39 miesięcy (z możliwością skrócenia tego okresu do 36 miesięcy) na zaprojektowanie uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz na wybudowanie obwodnicy.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Przetarg na obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego ogłoszony

 • 6 listopada 2018 at 13:52
  Permalink

  Następne w kolejce powinno być zaprojektowanie nowego wiaduktu przez tory w mieście. Obecnie jest 1 wiadukt (Aleja) i 1 przejazd ze szlabanem (Żeromskiego). Pozostałych nie liczę bo realnie są poza miastem… W wypadku remontu, katastrofy czy innych zdarzeń losowych miasto jest zakorkowane na amen. Koncepcje trzeba opracować TERAZ. Czas realizacji to jakieś 10 -12 lat lekko licząc…

  Reply
  • 6 listopada 2018 at 19:24
   Permalink

   Bardzo dobrze,że poruszasz ten ważny i ważki temat dziś !! Niech się w końcu choć raz zdarzy w Ostrowcu,że zwycięska wyborcza ekipa zrealizuje najpilniejsze potrzeby miasta i oczekiwania jego mieszkańców,co tak słodko obiecywała w kampanii wyborczej. Przyznaję,głosowałem na KWW Górczyńskiego jak i na jego osobę w ostatnich wyborach. Jestem jednak na tyle upierdliwy i dociekliwy,że będę dokładnie obserwować poczynania nowej,zwycięskiej ekipy w mieście,będę łapać za słówka,będę bezlitosnym krytykiem niespełnianych obietnic wyborczych i będę nękał media swoimi spostrzeżeniami w tym konkretnym temacie.Czasu mam bardzo dużo…Nie mam poczucia strachu przed nikim.Nawet przed PiS…
   Oczywiście , mam wielkie nadzieje że Ostrowiec będzie w końcu miastem przyjaznym dla swoich podatników i mieszkańców, jak i że będzie zarządzany profesjonalnie a przede wszystkim , bez najmniejszych odgórnych partyjnych nakazów czy zakazów.Oczywiście ,z góry, wykluczam łapówkarskie afery rządzących.Np. przy przeprowadzaniu przetargów dla inwestycji czy robót inwestycyjnych miasta.
   Życzę wytrwałości w spełnianiu złożonych wyborczych obietnic.
   Ostrowczanin.

   Reply
   • 10 listopada 2018 at 14:35
    Permalink

    Może jest jakaś koncepcja budowy wiaduktu a tylko my nie wiemy?

    Reply
  • 6 listopada 2018 at 23:11
   Permalink

   Faktycznie , Zeromskiego i Aleja to wąskie gardła Ostrowca. Ale nie wierze, że cos sie w tej sprawie ruszy. To wymaga wizji i przerasta obecne władze.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *