?Łysica” na finiszu

Według naszych ustaleń i nieoficjalnych informacji pochodzących od niektórych z najemców na czwartek (13 grudnia br.) zaplanowano otwarcie Galerii ?Łysica? w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak na razie właściciel obiektu nie potwierdził nam tych doniesień.
Początkowo obiekt miał nosić nazwę Galeria Centrum, później przemianowano na go na Kamienną, aż ostatecznie na ?Łysica?.
Konstrukcja zabudowy rozpoczęła się w czerwcu 2016, a dobiec końca miała z początkiem tego roku. Ostatecznie obiekt zostanie najprawdopodobniej oddany w przyszłym miesiącu. Składa się ona jak na razie 3-kondygnacyjnego budynku handlowego z miejscowymi wypiętrzeniami o powierzchni użytkowej 6.684 m kw. Kolejnym etapem inwestycji ma być budowa drugiej części galerii obiektu 4 kondygnacyjnego, zostanie on połączony łącznikiem z budynkiem pierwszym tworząc galerię handlową o łącznej powierzchni użytkowej 12.057 m kw. wraz z pomostem parkingowym.
Głównym najemcą największej powierzchni handlowej będzie sklep sieci Lidl, który już rozpoczął proces wykańczania swej powierzchni sprzedażowej. W gronie najemców wymienia się KIK, Drogerię Natura oraz jedną z sieciowych aptek.
Na najwyższej kondygnacji usadowić ma się ?Xtreme Fitness Gyms?. To jeden z punktów dynamicznie rozwijającej się sieci klubów fitness w Polsce. Lokalizacja obiektu w tej części Ostrowca Świętokrzyskiego spotkała się już na samym wstępie z dużymi głosami sprzeciwu okolicznych mieszkańców, którzy już wcześniej narzekali na fatalną drożność komunikacji w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wraz z pojawieniem się obiektu nie towarzyszą nowe rozwiązania komunikacyjnego w jego otoczeniu.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “?Łysica” na finiszu

 • 26 listopada 2018 at 23:20
  Permalink

  A pan prezydent będzie na otwarciu kroił i rozdawał tort? Bo tylko takie jego działania są w Ostrowcu słyszane

  Reply
 • 27 listopada 2018 at 07:50
  Permalink

  co to za galeria jak tylko lidl i silownia tam bedzie
  nadal brak H&M i empiku, porazka jakas

  Reply
 • 27 listopada 2018 at 16:42
  Permalink

  -Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wraz z pojawieniem się obiektu nie towarzyszą nowe rozwiązania komunikacyjnego w jego otoczeniu. – Wladze miasta prawdopodobnie upatruja w tym pasatwisko dla elektorskich, ktorzy beda regolowac ruch parkingowy mandatami. Takie proby byly podejmowane juz wczesniej i wyraznie zapal do takich rozwiazan nie ustal w naszych urzedach. Urzednikom, (wciaz tych samych od lat), coraz trudniej wymyslac blyskotliwe rozwiazania, a zarabiac chca coraz wiecej, wiec trzeba kogos rypac, zeby swoje cele osiagnac zanim sie cos wymysli. A najprawdopodobniej malo sie wymysli, bo sie coraz slabiej mysli. Troche to zawile, ale przynajmniej jasne.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *