Aż tylu ?Chreptusów? w ogólnopolskich olimpiadach!

Styczeń, luty i marzec to dla wielu uczniów ?Chreptowicza?  miesiące szczególnie ważne.

W tym czasie bowiem odbywają się, głównie  w Kielcach i w Krakowie,   etapy okręgowe wszystkich ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. A w tym roku z Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Joachima Chreptowicza zakwalifikowanych do nich  zostało aż kilkadziesiąt osób. Tak liczna reprezentacja ostrowieckiego ?Chreptowicza? będzie walczyć o olimpijskie laury.  

 Niewątpliwie wielki  sukces  odniósł  Miłosz Żak, uczeń drugiej klasy matematyczno-fizycznej, którego pracę z literatury ocenił  Komitet  XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego etapu okręgowego na  maksymalną ilość punktów. Miłosz otrzymał najwyższą  punktację  za pracę na temat: Gatunek literacki w kontekście repertuaru gatunkowego oraz prądów filozoficznych i estetycznych epoki. Teraz przed uczniem kolejne eliminacje w Kielcach, do których  przygotowuje się pod kierunkiem swojego nauczyciela języka polskiego  Dariusza Synowca.    

W trakcie przygotowań do drugiego etapu olimpiady  jest także Aleksander Kowalczuk.  Podopieczny Elizy Wójcik, nauczycielki języka rosyjskiego,  wkrótce  będzie walczył w Krakowie w  Olimpiadzie  Języka Rosyjskiego.

Z olimpijskimi zadaniami w Krakowie już zmierzyła się   Julia  Majewska. Uczennica   drugiej klasy biologiczno-chemicznej prezentowała swą wiedzę i umiejętności w Olimpiadzie Literatury Języka Francuskiego. Podopieczna nauczycielki Edyty Kaptur , oczekując obecnie na wyniki, przygotowuje się  pod jej kierunkiem do centralnego szczebla eliminacji.

Na wyniki z etapu okręgowego XLV Olimpiady Wiedzy Technicznej czeka też aż  9 uczniów  Wojciecha Studzieżby, nauczyciela fizyki. Marek Dzik, Jakub Cichocki, Maciej Gajda, Seweryn Żelazowski, Jakub Ożóg, Antoni Gałucha, Paweł Dymara, Maciej Zieja i Kacper Cichoński   w budynku Politechniki Świętokrzyskiej rozwiązywali indywidualnie zadania optymalizacyjne oraz zadania ze statystyki, dynamiki, termodynamiki, układu ciał i wytrzymałości.  Obecnie przygotowują się do eliminacji centralnych, które odbywać się będą w Warszawie.  

Do II etapu Olimpiady Cyfrowej zakwalifikowanych zostało pięciu ( spośród 2584 uczestników w całym kraju)  podopiecznych  Piotra Pobiegi, wicedyrektora i nauczyciela informatyki:   Marek Dzik i Damian Ryczkowski z trzeciej klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej oraz z drugiej klasy o tym samym profilu Maciej Rybiński, Konrad Wojda i Julia Szałapska.   Ich zadaniem na drugim etapie eliminacji jest przygotowanie projektu zbiórki funduszy na określony przez uczestnika cel w formie kampanii internetowej.

Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej  zakwalifikowali się również uczniowie nauczycielki biologii, pani Joanny Żelaznej ? Żak: Izabela Wiśniewska, Matylda Tracz i Maciej Milcarz ( wszyscy z trzeciej klasy biologiczno-chemicznej).

Z kolei na wyniki z etapu rejonowego  Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki oczekują podopieczni Doroty Drzazgi i Edyty Pobiegi, nauczycielek uczących w LO Nr II matematyki. W etapie rejonowym tej olimpiady, który odbył się w Pińczowie,  wzięło udział aż 13 zakwalifikowanych uczniów z klas o profilu matematyczno-fizycznym i matematyczno-geograficznym: Jakub Cichocki, Paweł Dymara, Marek Dzik, Maciej Gajda, Antoni Gałucha, Jagoda Lichota, Andrzej Olszewski, Damian Raczyński, Katarzyna Stojek, Bartłomiej Szymczyk, Jakub Walesic, Maciej Zieja, Seweryn Żelazowski.

Eliminacje olimpijskie mają  już za sobą  Marta Fryze ( z 1 klasy matematyczno-fizycznej)  i Jan Szklanowski ( z 3 klasy humanistyczno-lingwistycznej), którzy pod kierunkiem nauczyciela historii, pani Doroty Jandy przygotowywali się do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej.

Kacper Artykiewicz zaś, uczeń trzeciej klasy biologiczno-chemicznej,  w etapie rejonowym XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zajął 2.miejsce. Podopiecznego pani Małgorzaty Słowik, nauczycielki biologii, dzielił  tylko jeden punkt od zdobycia  pierwszego  miejsca.

 Najbliższe miesiące pokażą, ilu uczniów  z ?Chreptowicza? w tym roku sięgnie  po laury olimpiad najwyższego szczebla.  Obecnie już sam fakt, iż  w trakcie przygotowań do kolejnych etapów   wielu olimpiad jest tak duża grupa młodzieży, plasuje  ?Chreptowicza? wśród szkół, które można nazwać kuźnią olimpijczyków.

– Jesteśmy dumni, że nasza szkoła słynie z sukcesów zdolnej młodzieży  ? mówi dyrektor LO Nr II Sławomir Miszczuk. – Wysoka jakość kształcenia  ma swe odzwierciedlenie w ogólnopolskich rankingach edukacyjnych, w których nasze liceum zajmuje czołową pozycję w kraju i jest liderem w województwie.  Tę wysoką pozycję  zawdzięcza  bardzo dobrym wynikom maturalnym oraz  sukcesom zdobywanym w olimpiadach przedmiotowych centralnego  szczebla. 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *