Matury z bombą w tle (zdjęcia)

O godzinie 9 uczniowie trzecich klas szkół średnich powiatu ostrowieckiego przystąpili do egzaminu dojrzałości. Blisko 700 maturzystów pisało dziś język polski. W Liceum Ogólnokształcącym  Nr II pierwsi maturzyści do szkoły przyszli już po ósmej. Jak nas poinformował dyrektor szkoły, Sławomir Miszczuk, do egzaminu przystąpiło 130 uczniów. Rozpoczęcie egzaminu odbyło się zgodnie z obowiązującymi procedurami i bez niespodzianek. Po okazaniu dowodu tożsamości i wylosowaniu numeru, uczniowie zajmowali miejsca w ławkach. Byli w pogodnych nastrojach, nie opuszczał ich dobry humor i pozytywne myślenie. Jak mówili, „idą na pewniaka”. Przed wejściem na egzamin spekulowali o tematach maturalnych.

-Być może będzie coś z „Pana Tadeusza”. Mam przeczucie, że będzie ta lektura. Z pewnością „Lalki” już nie będzie, bo była  w ubiegłym roku. Jesteśmy dobrej myśli.  -mówili maturzyści.

Niestety bez niespodzianek nie obyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Tuż po północy na główne poczty mailowe dyrektorzy otrzymali informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych.

-Otrzymaliśmy zgłoszenie o podejrzeniu podłożenia dwóch ładunków wybuchowych, w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych. Na miejsce zostali skierowani pirotechnicy, któtrzy dokładnie sprawdzili pomieszczenia w budynkach. Nigdzie nie znaleziono ładunków -potwierdza Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Matury w tychże placówkach odbyły się zgodnie z planem. Uczniowie bezpiecznie przystąpili do pisania.

-Bezpieczeństwo uczniów jest najważniejsze, stąd też natychmiast zostały podjęte działania mające na celu sprawdzenie budynków szkół. Procedury zadziałały, dyrektorzy powiadomili właściwe służby oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną. Matury w tychże placówkach odbyły się o wyznaczonej godzinie. Nie było opóźnienia. Maturzyści bezpiecznie  weszli do sal pół godziny przed planowanym rozpoczęciem egzaminu -mówi Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji starostwa powiatowego.     

Na szczęście był to fałszywy alarm. Podobne zjawiska miały miejsce w czterech innych województwach. Maturzyści zakończyli egazmin tuż po 12 -stej.  Uczniowie musieli wykazać się znajomością „Dziadów” Adama Mickiewicza. Większość z nich, szczególnie z klas humanistycznych, była zadowolona z tematów. Jutro maturzyści będą zmagać się z matematyką, zaś w środę będą zdawać egzaminy z wybranych języków obcych. Życzymy powodzenia!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *