„Szeryf Praw Dziecka”

Uczniowie ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego postanowili wyróżnić osoby i instytucje, które w szczególny sposób angażują się w działania na rzecz dzieci i młodzieży tytułem ?Szeryf Praw Dziecka?. Wśród odznaczonych znalazła się także Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak.

– To dla mnie miłe wyróżnienie. Szczególnie cieszę się, że otrzymuję je z rąk młodzieży, uczniów ostrowieckich szkół. Takie chwile dodają, także motywacji do dalszych działań na rzecz ostrowieckiej oświaty i młodzieży szkolnej- powiedziała starosta Marzena Dębniak.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego od lat z dużym zaangażowaniem przystępuje do akcji organizowanych przez UNICEF. W tym roku w 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka uczniowie SMS realizowali projekt ?Szkoła z Prawami Dziecka?. Jednym z działań, oprócz prowadzenia zajęć edukacyjnych na temat praw dziecka, był wybór przez kapitułę uczniowską lokalnych ?Szeryfów Praw Dziecka?. Spośród zgłoszonych kandydatur w drodze głosowania wybrano pięć. Honorowe tytuły otrzymali: Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak,  Prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Powiatu Ostrowieckiego Mariusz Łata, siostra Małgorzata Chmielewska oraz Fundacja Pomocy Dzieciom ?Uśmiech?.

Wyróżnieni otrzymali dyplomy, odznaki ?Szeryf Praw Dziecka? oraz pamiątkowe filiżanki z logiem szkoły wykonane w Fabryce Porcelany Ćmielów.

– Rok 2019 ze względu na przypadającą rocznicę jest szczególna okazją do zaakcentowania tematyki praw dzieci w procesie edukacji, ale też jest to dobry moment, by docenić zaangażowanie przedstawicieli lokalnego środowiska dbających o prawa dziecka ? wyjaśniła dyrektor szkoły Anna Trojanowska ? Jako szkoła spotykamy się z ogromną życzliwością ze strony wielu osób i instytucji, które doskonale rozumieją potrzeby naszych uczniów i tworzą warunki do korzystania z przysługującym młodym ludziom praw.

To już kolejny i pewnie nie ostatni projekt UNICEF zrealizowany w SMS Ostrowiec. Ich koordynatorem jest anglistka Irena Stępniak. Ta systematyczna promocja praw dziecka pomaga kształtować system wartości młodych ludzi, ale także pozytywnie wpływa na klimat szkoły.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *