Oferował warzywa i jajka

W dniu 14 sierpnia 2019 r. kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z policjantami ze skarżyskiej  komendy zatrzymali 50-letniego mieszkańca Raciborza, który może mieć na koncie nawet kilkadziesiąt oszustw na szkodę seniorów.

-Mężczyzna wchodził do mieszkań osób starszych pod pretekstem sprzedaży warzyw, owoców i jajek –mówi nadkomisarz Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Najpierw prosił o gotówkę, by później iść po towar, którego w rzeczywistości nigdy nie miał i znikał. Seniorzy w ten sposób tracili pieniądze od 200 do nawet 2.000 zł.

Sprawca wpadł w ręce policjantów w wynajmowanym domku letniskowym nad zalewem w Brodach. Był kompletnie zaskoczony. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 200 złotych, które prawdopodobnie pochodzą z przestępczego procederu. Dzień wcześniej bowiem, swoją metodą oszukał starszą mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta, nie zdążyła zgłosić tego faktu policjantom.

Śledczy ustalili, że 50-latek dokonał kilku przestępstw na terenie powiatu skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, koneckiego i kieleckiego. Nie wykluczają też, że swoją przestępczą działalność prowadził na terenie województwa śląskiego, mazowieckiego i małopolskiego.

50-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Tego samego dnia decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *