Młodzież o emigracji ludzi młodych (zdjęcia)

W Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, na sali, gdzie obraduje Rada Miasta w sobotę zasiedli radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Posiedzenie było niezwykle ważne bowiem wyrazili oni swe uwagi do Strategii Rozwoju Województwa 2030+.

– Oczekujemy większego zaangażowania świętokrzyskich uczelni wyższych w promocji pośród uczniów szkół średnich– mówi Julia Dziuba, wiceprzewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku. Jednym z problemów, jakie dostrzegliśmy w regionie świętokrzyskim to emigracja ludzi młodych szczególnie w okresie, kiedy wchodzą w dorosłe życie. Atrakcyjność innych województw jest na tyle duża, że przyciąga ich na tyle, iż wracają do świętokrzyskiego tylko w celach prywatnych, a nie jako do miejsca swej pracy.

Radni Młodzieżowego Sejmiku proponują, aby świętokrzyskie uczelnie przy współpracy władz województwa poszerzyły swą ofertę.

Świętokrzyska młodzież chce stworzenia projektu, który będzie realizowany poprzez edukację nieformalną, a także widzi potrzebę realizacji programów ujętych w dokumencie „Świętokrzyskie dla młodych”.

Warto wiedzieć, że powiat ostrowiecki ma aż sześciu radnych w strukturach Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas ostrowieckiej sesji podjęli m.in. uchwalę dotyczącą Kongresu Samorządów Uczniowskich, który odbędzie się tym tygodniu w Kielcach, a także ślubowanie złożyli nowi radni.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Młodzież o emigracji ludzi młodych (zdjęcia)

  • 20 października 2019 at 15:57
    Permalink

    Bo w świętokrzyskim tylko ręka rękę myje, czy to prawica czy lewica. Sensowna praca jest tylko dla znajomków, często bez merytorycznego przygotowania. Lepiej nie kopać się z koniem i wyjechać. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. A później miejscowi notable narzekają, że województwo się nie rozwija. A jak ma się rozwijać jak często ćwierćinteligenci zasiadają w władzach i miejscowych firmach

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *