?Rawka? szykuje się do sezonu. Jest już woda w basenach odkrytych

Rozpoczyna się IV etap nowej sportowej rzeczywistości ? jego wdrożenie zaplanowano 6 czerwca.

Przypomnijmy, że od 30 maja można prowadzić treningi na otwartej przestrzeni i toczyć współzawodnictwo sportowe do 150 osób. Od minionej soboty podczas uprawiania sportu na otwartej przestrzeni (np. biegania czy jazdy na rowerze) nie musimy zakrywać ust i nosa, pod warunkiem, że zachowujemy dwa metry odstępu od innych. Od 30 maja istnieje także możliwość organizacji wydarzeń sportowych do 150 osób, na razie bez udziału publiczności. Uczestnicy takich imprez, np. biegowych czy rowerowych, nie będą musieli zasłaniać ust i nosa, nie będzie także obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć oczywiście jest to zalecane.

Natomiast od 6 czerwca może nastąpić otwarcie basenów, klubów fitness i siłowni oraz zniesienie wcześniejszych obostrzeń.

Jak sprawdziliśmy, w odkryte baseny na ?Rawce? zostały już napełnione wodą.

Jak poinformował prezydent Jarosław Górczyński, wydanie decyzji o napuszczeniu wody do otwartych basenów ma na celu przygotowanie obiektu do sezonu. Woda zostanie teraz odpowiednio zbadana pod względem jakości tak, aby jeśli tylko będą możliwości można było otworzyć baseny dla mieszkańców Ostrowca, zwłaszcza dzieci i młodzieży rozpoczynającej wakacje. Oczywiście, w tegoroczne lato baseny odkryte będą funkcjonowały według reżimu sanitarnego, o zasadach którego w stosunku do takiego obiektu na czas poinformujemy mieszkańców.   

Przypomnijmy tylko, że zewnętrzne baseny na Pływalni Rawszczyzna ?Rawka Od Nowa? oddane zostały do użytku na początku lipca 2018 roku. Frekwencja w najgorętsze dni wakacji była imponująca. W rekordowe pod tym względem dni baseny zewnętrzne odwiedzało od 2 do 3 tysięcy mieszkańców, a w pierwszym sezonie w sumie uczyniło to 55 tys. ostrowczan.

To pewne, że otwarte baseny będą wcześniej otwarte, aniżeli kryta pływalnia Rawszczyzny. Dlaczego? Otóż, po zamknięcie obiektu w marcu postanowiono ten czas spożytkować na przeprowadzenie prac technologicznych, a także remontowych. Obecnie trwają jeszcze remonty w szatniach i prysznicach i trudno powiedzieć, kiedy obiekt zostanie udostępniony. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *