Już oficjalnie. Piotr Brodawka trenerem – koordynatorem siatkarskiego KSZO SMS

Piotr Brodawka ? trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego będzie trenerem siatkarek KSZO SMS w nowym, drugoligowym sezonie.
Ma 30 lat. Jest wychowankiem GUMP Ostrowiec, byłym siatkarzem STS Skarżysko, Farta i Effectora Kielce. W sezonach 2015/2016 i 2016/2017 pełnił rolę statystyka orlenligowej drużyny siatkarek KSZO. Był także II trenerem zespołów Dafi Społem Kielce i Buskowianki Kielce.
Piotr Brodawka będzie także pełnił rolę trenera koordynatora w sportowym, ściśle kooperującym ze sobą tworze sportowym KSZO i SMS. System szkolenia obu klubów zmierza do tego, że do rozgrywek zgłoszony zostanie także zespół w III lidze świętokrzyskiej. Nic dziwnego, bo 2/3 zawodniczek klubu będą stanowiły uczennice SMS. Drużyna ma trenować w hali przy ulicy Świętokrzyskiej, w której rozgrywała też będzie mistrzowskie spotkania.
Pracami klubu kierował będzie prezes Mariusz Rokita. Funkcję dyrektora klubu wypełniał będzie Dawid Ogórek.
Jak się dowiedzieliśmy, trwają rozmowy z dotychczasowymi i nowymi sponsorami. Przypomnijmy, że nie tak dawno klub otrzymał 91 tys. zł z kasy miejskiej na realizację zadań gminy w zakresie upowszechniania piłki siatkowej.
Klub będzie także współpracował z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości, oferując zawodniczkom, przy okazji gry w KSZO SMS, wartościowe studia na ostrowieckiej uczelni. Drugoligowy zespół ma wzmocnić się czterema zawodniczkami, m.in. na pozycji środkowej, przyjmującej i atakującej. Obecnie nasza drużyna jest bliska sfinalizowania umów z dwoma, nowymi i doświadczonymi zawodniczkami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *