Wspólnie zaplanujmy przyszłość naszego miasta

 Gmina Ostrowiec Świętokrzyski zaprasza wszystkich, którym nieobojętny jest los miasta, na debatę o przyszłości naszego miasta, która odbędzie się 22 lipca o godzinie 17 w Ostrowieckim Browarze Kultury. Debata transmitowana będzie na żywo za pośrednictwem platformy społecznościowej Facebook.

Z racji ograniczonej liczby miejsc udział w debacie należy potwierdzić pod numerem telefonu 412672109 lub 412672130. Udział w debacie poprzez Internet jest nieograniczony.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski bierze udział w konkursie o przeszło 40 mln zł na działania rozwojowe w ramach Programu ?Rozwój Lokalny?. W pierwszym etapie naboru projekt ?Ostrowiec Świętokrzyski ? miasta OdNowa? znalazł się na bardzo wysokim 5. miejscu. Teraz niezbędne jest przygotowanie  Planu Rozwoju Lokalnego oraz Planu Rozwoju Instytucjonalnego. W planach zawarte zostaną przyszłe działania, których celem jest rozwiązanie zidentyfikowanych problemów i wzmocnienie potencjałów miasta.

Udział w debacie pomoże określić priorytety rozwoju miasta. Można to zrobić już dziś, wypełniając ankietę dostępną na stronie internetowej www.um.ostrowiec.pl

Wypełnij ankietę

Twój głos jest dla nas ważny! Dotychczas zrealizowany został kompleksowy proces badań społecznych. Rozmowy z mieszkańcami, młodzieżą, liderami lokalnej społeczności, przedsiębiorcami, przedstawicielami ostrowieckiego magistratu oraz instytucji miejskich. W okresie od lutego do kwietnia 2020 zrealizowano 13 badań, w których udział wzięło łącznie prawie 2,8 tys. osób, w tym:

  • 3 badania ankietowe wśród dorosłych mieszkańców miasta ? bezpośrednie oraz za pośrednictwem Internetu (1 099 osób),
  • 2 badania ankietowe za pośrednictwem Internetu wśród uczniów ostrowieckich szkół średnich (1 433 osoby),
  • warsztat diagnostyczny z udziałem młodzieży (14 osób),
  • badanie internetowe wśród przedsiębiorców (44 osoby),
  • badanie fokusowe wśród przedsiębiorców (13 osób),
  • 3 badania fokusowe wśród liderów społecznych, w tym przedstawicieli NGO, liderów instytucjonalnych oraz przedstawicieli sektora edukacji (42 osoby),
  • badanie internetowe oraz fokusowe wśród pracowników urzędu miasta (149 osób).

Wnioski z badań pozwoliły na zidentyfikowanie najważniejszych problemów naszego miasta oraz wskazanie jego kluczowych potencjałów.

-Bardzo cenię sobie dialog i konsultacje z mieszkańcami, a w ten sposób, wspólnie udało się min. zaplanować kształt otwartych basenów na Rawszczyźnie. Chciałbym zaangażować możliwie największe  grono mieszkańców w dyskusję o sprawach najważniejszych dla Ostrowca Świętokrzyskiego  i ostrowczan. Dlatego wzmocnimy kanały komunikacji, wykorzystując do tego tradycyjne sposoby, czyli spotkania oraz możliwości jakie daje Internet. Wspólnie zaplanujemy naszą przyszłość – podkreśla prezydent, Jarosław Górczyński.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *