Kino w nowej lokalizacji. Kiedy?

Jest szansa, że niebawem największa sala Ostrowieckiego Browaru Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zyska nowe wyposażenie, a to wszystko za sprawą dostosowania jej do potrzeby projekcji filmowych w standardzie DCP.
Taka konieczność jest następstwem prac związanych z przebudową budynku ZDK. Inwestycja ta spowoduje, że na okres minimum dwóch lat obiekt przy Alei 3 Maja wyłączony zostanie z użytkowania. Tym samym ostrowczanie nie mieliby szans w tym okresie obcowania z premierami filmowymi.
Przypomnijmy, że na dostosowanie sali w OBK pod projekcje filmowe, podczas czerwcowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta dokonano zmian w uchwale budżetowej ostrowieckiego samorządu, przekazując na ten cel 450 tys. zł.
Teraz Miejskie Centrum Kultury ogłosiło przetarg, który obejmuje m.in. opracowanie projektu wykonawczego adaptacji sali, dostawę i montaż systemowej podłogi monolitycznej w formie audytorium-widowni, wykonanie okładziny systemowej-akustycznej na ścianie znajdującej się za ekranem projekcyjnym, a także wymontowanie funkcjonującego projektora Barco z sali kina Etiuda mieszczącego się przy Alei 3 Maja 6 oraz przeniesienie w nową lokalizację. Zamawiający wskaże również, które fotele zostaną wymontowane, przetransportowane i zamontowane w nowej lokalizacji.
W postępowaniu konkursowym wystartowały cztery warszawskie firmy, z których tylko jedna AMB GROUP POLSKA Sp. z o.o zagwarantowała realizacje zadania w cenie niższej niż przeznaczono na nią środki. Pozostałe były o 100-200 tysięcy wyższe.
Teraz komisja konkursowa przeanalizuje oferty. Czas realizacji prac to okres do 12 tygodni od chwili zawarcia umowy. Wszystko więc wskazuje, że w Ostrowieckim Browarze Kultury kino wystartowałoby po wakacjach.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Kino w nowej lokalizacji. Kiedy?

  • 16 lipca 2020 at 20:04
    Permalink

    Mogłoby zostać na stałe. Mielibyśmy 3 sale kinowe w mieście. Szok.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *