Po raz 29. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy…

Po raz 29. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z uwagi na pandemię koronawirusa był to finał inny od wszystkich poprzednich.
Zdominowały go e-skarbonki, koncerty on-line, aukcje na portalach internetowych.
Środki zbierano jednak też tradycyjnie, do puszek, a na ulice naszego miasta wyszło 175 wolontariuszy.
? Zbiórkę przygotowaliśmy tak, że odbywać się będzie tylko w miejscach publicznych. Dobra wiadomość jest taka, że dzień finału jest niedzielą handlową, więc wolontariusze mogli stać przy sklepach, galeriach, punktach handlowych. Można ich było spotkać w stałych miejscach kwesty, czyli w okolicach kościołów, stacji benzynowych, przed szpitalem, na targowisku miejskim – mówi Dariusz Czupryński, szef sztabu WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak przyznaje, 25 lat szefowania sztabowi zobowiązuje, ale pomaganie ma się we krwi.
– Raduje mnie to jak widzę już trzecie pokolenie wolontariuszy, gdy słyszę, że sprzęt zakupiony dzięki WOŚP uratował komuś życie lub zdrowie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy nam pomagają i wspierają tę piękną akcję – dodaje.


Finał w WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły imprezy towarzyszące na Gutwinie. Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy ?OstroBiec? już po raz czwarty zorganizowało bieg wspierający akcję WOŚP ?Policz się z cukrzycą?. Tradycyjnie cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. W samo południe rozpoczęło się morsowanie z WOŚP.


W godzinach popołudniowych rozpoczął się wielokorkiestrowy koncert w Ostrowieckim Browarze Kultury. Tym razem można było w nim uczestniczyć jednak tylko online na stronie facebookowej ostrowieckiego sztabu WOŚP, wosp.ostrowiec.info oraz LokalnaTV. Wolontariusze swój sztab w tym roku, również z uwagi na pandemię koronawirusa, zlokalizowali w przestrzennych wnętrzach PSP Nr 5. Jedną z wolontariuszek była 12-letnia Zosia Miller, która kwestowała po raz czwarty. Towarzyszył jej tata Paweł. Jak mówi, Zosia zaczęła zbierać pieniądze podczas WOŚP, ponieważ jej koleżanka już kwestowała, a że zawsze chciała pomagać rokrocznie chętnie przyłącza się do finału WOŚP. Patrząc na zawartość puszki Zosi, którą opróżniła w sztabie, śmiało można powiedzieć, że będzie jednym z najaktywniejszych wolontariuszy.


Po raz siódmy do finału przyłączył się również Salon Fryzjerski Edyty Piechoty. Klientki salonu, którego partnerem jest firma Kemon, do puszki WOŚP mogły już wrzucać pieniądze od połowy grudnia. W salonie licytować można było szczotki, prostownice, lakiery i koszulkę, ufundowane przez firmę Kemon.
Komu nie udało się jeszcze wesprzeć orkiestrowej zbiórki przypominamy, na portalu Allegro.pl trwają aukcje, gdzie po wpisaniu hasła ?WOSPOstrowiecSw?, natrafimy na wielkoorkiestrowe gadżety z naszego sztabu.


W tym roku finał WOŚP odbywał się pod hasłem ?Gramy z głową?. Zebrane w czasie dorocznej kwesty pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy w całej Polsce. Jak co roku, do wielkiego grania włączyło się także osiedle Częstocice i radni miejscy: Joanna Pikus, wiceprzewodnicząca Rady Miasta oraz Artur Zawadzki, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Częstocicach. Przy wsparciu pań kucharek, w szkolnej kuchni radni upiekli ponad tysiąc oponek, które trafiły do wolontariuszy sztabu WOŚP. Jak mówili radni, oprócz włączenia się z zbiórkę, chcieli wesprzeć osoby pracujące dla WOŚP. Z Wielką Orkiestrą zagrali także pracownicy starostwa ostrowieckiego, zbierając datki do dużej puszki umieszczonej w budynku, a także włączając się w zbiórkę internetową.
jbo, pas, am

Darowizny sprzętu i wyposażenia dla ZOZ w Ostrowcu Św. otrzymane od WOŚP w latach 2018 ? 2020
Dla Oddziału Pediatrii i Neonatologii:
Urządzenie do scriningowego badania słuchu 13. 770 zł
Aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych 16.000 zł
Dla Oddziału Pediatrii i Neonatologii
Ultrasonograf (USG) 61 569, 94 zł
Kardiomonitor 7 996,45 zł
Aparat do oddechu noworodków 46 440,00 zł
Pulsoksymetr 2 szt. 16 583,65 zł
Pompa strzykawkowa 6 696,00 zł
Aparat RTG 509 999,99 zł
Łącznie: 679 056, 03 złotych.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Po raz 29. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy…

  • 1 lutego 2021 at 09:38
    Permalink

    jednak czerwień z ostrowca nie zniknęła

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *