Arena Grand Prix Polski po ostrowiecku

W miniony weekend na Pływalni Rawszczyzna odbyły się pływackie zawody Arena Grand Prix Polski. Ostrowieckie zawody, na starcie których stanęło dokładnie 956 pływaków ze 115 klubów, to jedna z czterech zaplanowanych na ten rok okazji dla najlepszych pływaków do wywalczenia kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021. Niestety, zawody przeprowadzono w ostrym reżimie sanitarnym.

Podczas zawodów w Ostrowcu Świętokrzyskim Jakub Majerski wypełnił olimpijskie minimum na 100 m st. motylkowym. Stał się więc drugim, po Katarzynie Wasick, polskim pływakiem z indywidualną przepustką do Tokio.

KSZO zgłosił do zawodów 30 osób. Startowali: Dominik Bielawa, Filip Skierniewski, Julian Szeleźniak-Białkowski, Patryk Stefański, Aleks Tomaszewski, Kuba Wolski, Wiktor Rajca, Jan Lis, Adam Jackiewicz, Dawid Majsak, Adam Siembida, Kacper Borowski, Oskar Karaś, Michał Kesler, Eryk Kotwica, Mikołaj Mazan, Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz, Eryk Sojda i Miłosz Wiek oraz Julia Falfus, Gabriela Iżewska, Julia Jonaszek, Adrianna Petrykowska, Gabriela Górniak, Małgorzata Celińska, Zuzanna Kamińska, Zofia Sadlos, Alicja Sulik i Malwina Szafrańska.

Nasi pływacy zajmowali dalsze lokaty w kategorii open, ale w swoich kategoriach wiekowych kilku z nich plasowało się dość wysoko. I tak, Bartosz Micha wśród 16-latków wygrał rywalizację na 200 m st. motylkowym, a Aleks Tomaszewski był na tym dystansie trzeci wśród 17-18-latków oraz 9 w klasyfikacji open. Bartosz Michta był również trzeci w swojej kategorii wiekowej w wyścigu na 100 m st. motylkowym. Zuzanna Kamińska zajęła trzecie miejsce wśród 15-latek na dystansie 50 m st. klasycznym, a Kajetan Radkiewicz był drugi wśród 16-latków na 1500 m. Zofia Sadłos w grupie 15-latek plasowała się na 6 miejscu na 100 m st. mot., 10 miejscu na 50 m st. mot. Gabriela Iżewska była w gronie 16-latek 6 na 100 m st. dow. i 9 na 50 m st. dow. W grupie 15-latków Adam Jackiewicz zajął 4 miejsce na 100 m st. kl., a Mikołaj Mazan 9 na 200 m st. kl. Na tym samym dystansie wśród 17-latków Jan Lis również był 9. Z kolei w grupie 17-18-latków w wyścigi na 100 m st. dow. Patryk Stefański uplasował się na 5 pozycji.

Kolejne zawody Arena Grand Prix Polski odbędą się w Lublinie (27-28.03) i Warszawie (10-11.04), a Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie (28.04?2.05).