Brawo Matylda! Młoda ostrowczanka zachwyciła jurorów „The Voice Kids”!

Ostrowczanka Matylda Szklarska ze Studia Wokalnego „Pandora” w telewizyjnym show TVP 2 „The Voice Kids” brawurowo wykonała utwór z repertuaru Johna Newmana „Love Me Again”, zachwyciła jurorów i awansowała dalej uzupełniając drużynę Tomsona i Barona.

Matylda Szklarska uczyła się Katolickiego Zespołu Edukacyjnego, a obecnie korzysta z edukacji domowej, jako uczennica Zespołu Szkół im. Juliusza Verne’, a w Kielcach. Taki system pozwala jej na kształcenie artystyczne w pełnym tego słowa znaczeniu. Uczy się również w Szkole Muzycznej I stopnia, w klasie fletu poprzecznego. Jest finalistką wielu konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.


Matylda większość swojego czasu poświęca muzyce. Ma za sobą pierwsze próby kompozytorskie, pisze teksty i ma mnóstwo nowych pomysłów. Niezwykła barwa głosu, doskonały słuch muzyczny, swoista magia, jaką roztacza podczas śpiewania-powodują, że przykuwa uwagę każdego słuchacza i wzbudza zachwyt. Jest niezwykle wrażliwa z ogromnym taktem, kulturą muzyczną i osobistą.
Pięknie prowadzi muzyczną frazę, swobodnie improwizuje i jest bardzo emocjonalna. Sięga po piosenki niebanalne o dużym stopniu trudności. Nie boi się żadnych wokalnych wyzwań. – Spotkania z Matyldą to dla mnie bezstresowy i twórczy czas wspólnej muzycznej drogi – mówi Ewa Goworowska, instruktor z MCK. Jest uparta i konsekwentnie dąży do wyznaczonego celu.
Dziewczynka śpiewa również w duecie „Pandorki”, gdzie połączyła siły z Julią Tłuczkiewicz (ubiegłoroczną uczestniczką The Voice Kids). Dziewczyny mają za sobą sukcesy konkursowe, zostały m.in. finalistkami „Pokaż Talent”. Casting do czwartej edycji popularnego show odbył się on-line pod koniec maja ubiegłego roku. Napłynęło wówczas ponad 6 tys. zgłoszeń.
W październiku ekipa telewizyjna wraz z Oliwierem Szotem- finalistą drugiej edycji, odwiedziła w Ostrowieckim Browarze Kultury. To właśnie on uroczyście wręczył Matyldzie nominację do udziału w programie. Mogliśmy to zobaczyć podczas sobotniego programu „The Voice Kids”, gdzie odbyły się tzw. „Przesłuchania w ciemno”. Wykonanie utworu „Love Me Again” przez Matyldę Szklarską tak zachwyciło jurorów, że każdy z nich chciał ją zaprosić do swej drużyny.
– Prócz tego, że zaśpiewałaś to idealnie, to zobaczyłem ile radości czerpiesz z tego momentu. Jesteś super. Super wyglądasz, masz super styl i bije od ciebie mega dobro – zachwalał Dawid Kwiatkowski.
– Mądra, piękna, z dobrym głosem… Zapraszamy do siebie – mówił Tomson, który prowadzi drużynę z Baronem. To właśnie ich ekipę wybrała Matylda.
Teraz z uwagą będziemy śledzić kolejne odcinki telewizyjnego show „The Voice Kids” na antenie TVP 2, bo coś się nam wydaje, że Matylda sporo namiesza. Powodzenia.
Fot. TVP

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *