Tesco w Galerii Ostrowiec zamyka się i zwalnia pracowników

To już pewne. Hipermarket ?Tesco? zlokalizowany w ?Galerii Ostrowiec? w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie otwarty jedynie do Świąt Wielkanocnych.
– Potwierdzamy, że Tesco Polska podjęło decyzję o zamknięciu sklepu w Ostrowcu Świętokrzyskim, niebędącego częścią umowy z Salling Group. Sklep będzie otwarty do 3 kwietnia br. – słyszymy w biurze prasowym Tesco Polska. Zdecydowaliśmy się nie przedłużać umowy najmu.


– Nie wiemy co się z nami stanie, dostaliśmy wypowiedzenia z pracy ? alarmują nas pracownicy sklepu. Czy nie wiadomo, czy ktoś nas przejmie? Niestety, na tę chwilę oficjalnie nikt nie chce podać nazwy ewentualnego nowego najemcy powierzchni po tym, jak Tesco Polska zwolni swą powierzchnie w Ostrowcu Świętokrzyskim.
– Mamy ustalone warunki i prowadzimy bliskie końca rozmowy z nowym operatorem spożywczym, którego nazwy w tym momencie nie mogę zdradzić – mówi Jeremi Słomiński, Head of Asset Management, First Property Poland Sp. z o.o., do którego grupy należy ?Galeria Ostrowiec?.


Przypomnijmy, że w czerwcu minionego roku Tesco poinformowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S. Transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe, objęła 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę.
– Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce – mówił w czerwcu Dave Lewis, prezes Grupy Tesco. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla Grupy. Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów przez tak wiele lat. Energia i zaangażowanie, jakie wykazali w ciągu ostatnich dwóch lat, przekształcając Tesco w Polsce na model dwuformatowy, były niesamowicie imponujące. Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce.
Transakcją nie objęto 19 działających sklepów, w tym ten zlokalizowany w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Tesco w Galerii Ostrowiec zamyka się i zwalnia pracowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *