Targowisko Miejskie przyciąga ostrowczan (zdjęcia, wideo)

Targowisko Miejskie, ulubione miejsce wielu ostrowczan, to najlepszy barometr tego, jak zmniejsza się pandemia koronawirusa.
Po miesiącach, gdy świeciło pustkami, znów przeżywa oblężenie, oczywiście tylko w dopuszczalnym epidemicznym wymiarze. Choć równocześnie przez plac targowy i jego najbliższą okolicę przetacza się kolejna fala? inwestycji.
Tutaj kupisz wszystko
– Wraz z wiosną obserwujemy zwiększenie zainteresowania kupujących ofertą kupców na naszej targowicy – mówi Mariusz Kosiarz, dyrektor Targowisk Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Bardzo nas to cieszy, tym bardziej, że czas pandemii dał się we znaki wszystkim, zarówno kupującym, jak i sprzedającym. Sytuacja ulega stopniowej normalizacji, a my liczymy na nowe otwarcie. Kupujący są zmęczeni długim okresem restrykcji pandemicznych, które ograniczały możliwość swobodnych zakupów, więc obecnie z chwilą ich łagodzenia tym bardziej zapraszamy na nasze place targowe.

DSCF4026
DSCF4028
DSCF4030
DSCF4036
DSCF4037
DSCF4038
DSCF4041
DSCF4043
DSCF4045
DSCF4048
DSCF4050
DSCF4053
DSCF4055
previous arrow
next arrow
DSCF4026
DSCF4028
DSCF4030
DSCF4036
DSCF4037
DSCF4038
DSCF4041
DSCF4043
DSCF4045
DSCF4048
DSCF4050
DSCF4053
DSCF4055
previous arrow
next arrow

Dla jednych prawdziwym magnesem jest szeroka oferta roślin do ogrodu, a więc świetnie sprzedają się sadzonki kwiatów, krzewów, czy drzew owocowych, dla innych cała masa stoisk z nowalijkami, a także warzywami i owocami od lokalnych producentów. Obserwujemy nareszcie zwiększone zainteresowanie, wiosenno- letnią kolekcją odzieży.
Duża podaż i szeroki wachlarz asortymentowy artykułów przemysłowych, narzędzi ręcznych i elektrycznych, drobnicy metalowej i akcesoriów potrzebnych w każdym przydomowym warsztacie, stanowi doskonałą ofertę dla majsterkowiczów. Bardzo ciekawą propozycję, tanią i konkurencyjną dla marketów przemysłowych stanowi niedzielny ?pchli targ?, gdzie można znaleźć prawie wszystko od rowerów po ostatnią śrubkę.
– Wszyscy znamy doskonałą ofertę warzyw i owoców szczególnie bogatą na wiosnę, gdy pojawiają się nowalijki, jednak nie każdy wie, że na targowisku swoje stoiska ma kilku rodzimych pszczelarzy, których naturalne miody i inne produkty wytwarzane w pasiekach stanowią doskonały, pyszny i prozdrowotny wkład uzupełniający podaż naszego targu – mówi dyrektor Mariusz Kosiarz.
Inwestycja goni inwestycję
Władze miasta na czele z prezydentem Jarosławem Górczyńskim zauważyły, że targi, jak te, które odbywają się w Ostrowcu Świętokrzyskim, są fenomenem nie tylko w skali lokalnej, ale i regionalnej. Stąd nastawienie gminy na realizację inwestycji, których celem jest poprawa warunków dla sprzedających i kupujących. Takim przykładem jest chociażby wiata ?Mój Rynek?, gdzie płody rolne oferują producenci z okolicznych gmin.

Coraz więcej osób zastanawia się nad przeniesieniem działalności, czy uruchomieniem czegoś zupełnie innego w nowej hali, nastawionej na usługi, czy sprzedaż towarów przemysłowych.
– Widzimy ze strony kilku nowych ajentów zainteresowanie nową halą targową – mówi dyrektor Mariusz Kosiarz. Z uwagi na pandemię nie prowadziliśmy naboru nowych podmiotów, które chciałyby zasiedlić przygotowane boksy. Place i hal targowe nareszcie ożywają, zwiększa się obłożenie handlowe i liczymy, że niebawem będziemy mogli się pochwalić jeszcze ciekawszą, atrakcyjną cenowo co ważne – różnorodną ofertą.
W tej nowej hali są już liczne boksy odzieżowe, usługi szewskie, sklep oferujący asortyment z myślą o czworonogach, czy dający wytchnienie klientom bar ?Coffeinca?. Wszyscy zainteresowani najmem boksów winni kontaktować się z administracją, choć wstępnych informacji udzieli już każdy inkasent na placu targowym.
Targowisko Miejskie jest obecnie miejscem realizacji dwóch dużych inwestycji. Wykonawca w minionym tygodniu przejął już plac budowy pod zagospodarowanie placu targowego. Nowe przedsięwzięcie realizowane w ramach programu rewitalizacji sprowadza się do utwardzenia placu targowego o powierzchni 10.155 m kw., wykonania nawierzchni z kostki brukowej – gr 8 cm, wydzielenia stanowisk handlowych o wymiarach 3x6m (ok. 340 stanowisk), instalacji oświetlenia (montaż 17 aluminiowych słupów oświetleniowych wysokości 11 m z jednym lud dwoma wysięgnikami łukowymi, montaż 23 opraw oświetleniowych ze źródłem światła LED), budowy instalacji wewnętrznej odwodnienia placu targowego o łącznej długości 218,8 mb, wraz ze studzienkami i wpustami.
Na tym nie koniec, bowiem obok mającego zmienić swój wizerunek hektarowego placu, w ramach innego zadania powstanie parking na 129 miejsc, co zdecydowanie poprawi komfort handlu w tym miejscu. To element budowy łącznika ulic Furmańskiej i L. Chrzanowskiego, który zrewolucjonizuje układ komunikacyjny w tej części Ostrowca Świętokrzyskiego.
– Pomimo zakrojonej na szeroką skalę inwestycji, która polega na tworzeniu nawierzchni z kostki brukowej na placu targowym mamy nadzieję, że handel będzie przebiegał płynnie – mówi dyrektor Mariusz Kosiarz. Przygotowaliśmy nowe miejsca dla handlujących o szerokich alejach, co nie powinno wpłynąć na jakość prowadzonej działalności. Podczas powadzonych prac będzie niestety trzeba odszukać swych ulubionych kupców.
Kolejne przedsięwzięcia ostrowieckiego samorządu mają sprawić, że ostrowieckie Targowiska Miejskie nie tylko utrzymają pozycję lidera w regionie, bowiem na dwóch głównych placach targowych funkcjonuje około tysiąca podmiotów handlowych, ale także przyczynią się do powstania kolejnych małych- rodzinnych biznesów.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Targowisko Miejskie przyciąga ostrowczan (zdjęcia, wideo)

  • 5 maja 2021 at 18:44
    Permalink

    Skoro jest aż tylu chętnych do korzystania z tego największego sklepu w mieście to aż dziwne że nie jest czynny przez cały tydzień.Obecne hale powinny być podzielone na odgrodzone boksy w których byłoby elektryczne oświetlenie. Przecież takie hale handlowe są w dużych miastach w Polsce,choćby w Gdyni i cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Comments are closed.