W Ostrowcu Świętokrzyskim start do V etapu 32. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Jak już informowaliśmy, 26 czerwca Ostrowiec Świętokrzyski będzie miejscem startu 5 etapu 32 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego ?Solidarności i Olimpijczyków?.
Tego dnia w naszym mieście ma być również zorganizowany wyścig dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, jako 13 Mini Wyścig Solidarności. Przypomnijmy, że ten prestiżowy wyścig w przeszłości zwyciężał m.in. ostrowczanin, Kamil Zieliński. W ubiegłym roku w stawce 139 kolarzy zwyciężył Stanisław Aniołkowski z grupy CCC Development Team.

W tym roku kolarze będa mieli do pokonania blisko 740 km. Pięć etapów zostanie rozgranych w ciągu czterech dni, kiedy to kolarze w tym czasie z Pobianic będą jechali do Stalowej Woli, na trasie prowadzącej przez województwa: łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie i podkarpackie. Na starcie ma stanąć 168 zawodników z Europy, ale również z Nowej Zelandii, Paragwaju, Argentyny i Kanady. Start w wyścigu awizuje siedem polskich grup: Mazowsze Serce Polski, Voster ATS, Tarnovia, Olsztyn Silvant, Trójka Piaseczno, Chrobry Głogów, Mostostal.
Premierowy etap wyścigu będzie najkrótszy (75,1 km), bo tego samego dnia po południu kolarze będą ścigać się jeszcze z Kutna do Płocka na trasie liczącej 96,9 km. To będzie jedyny dzień, kiedy odbędą się dwa etapy. 

Pełna trasa 32. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków:
23.6 – 1. etap, Pabianice – Łódź (75,1 km), 2. etap, Kutno – Płock (96,9 km)
24.6 – 3. etap, Koluszki – Sieradz (191,6 km)
25.6 – 4. etap, Tomaszów Mazowiecki ? Kielce (210 km)
26.6 – 5. etap, Ostrowiec Świętokrzyski ? Stalowa Wola (165,3 km)

Mapka i harmonogram V etapu Ostrowiec Świętokrzyski – Ćmielów – Ożarów -Zawichost- Sandomierz – Nisko – Stalowa Wola

Harmonogram V etapu

Imprezie towarzyszy Mini Wyścig Solidarności, czyli cykl dziewięciu kolarskich zawodów dla dzieci. Pierwsze zaplanowano w Łodzi 20 czerwca.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *