Świętowali ostrowieccy i opatowscy policjanci (zdjęcia)

Ostrowiec Świętokrzyski. Powiatowe obchody Święta Policji, które rozpoczęły się Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Świętego Michała Archanioła, odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

-W uroczystej zbiórce uczestniczyli awansowani funkcjonariusze, kadra kierownicza wraz ze stojącym na czele insp. Zbigniewem Wilkiem, Komendantem Powiatowym Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim ?poinformowała aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Następnie wręczone zostały rozkazy personalne o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe. 68 policjantów KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymało awanse na wyższe stopnie w Policji w 2021 roku.

Po uroczystej zbiórce delegacja mundurowych odwiedziła cmentarz przy ul. Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie złożyła wieniec na grobie poległego funkcjonariusza Policji Państwowej, który objęty jest opieką wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Opatów. W dniu 26 lipca 2021 r. w uroczystym apelu z okazji święta Policji udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Opatowie insp. Dariusz Furtak, jego zastępca mł. insp. Andrzej Skowroński wraz z kadrą kierowniczą, Starosta Opatowski Tomasz Staniek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Grzegorz Gajewski.

-Po złożeniu meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Opatowie insp. Dariuszowi Furtakowi przez dowódcę uroczystości podinsp. Gustawa Szczepańskiego, wręczone zostały akty mianowania na kolejne, wyższe stopnie służbowe ?poinformowała młodszy aspirant Katarzyna Czesna ?Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. W tym roku awans w stopniu otrzymało 24 policjantów, którzy reprezentowali wszystkie wydziały tej jednostki. 

Obchody Święta Policji w opatowskiej jednostce poprzedziło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez Komendanta KPP w Opatowie insp. Dariusza Furtaka oraz Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Gustawa Szczepańskiego na grobie zmarłego tragicznie podczas pełnienia służby w 1927 roku funkcjonariusza Policji Państwowej II RP, post. Władysława Migalskiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.