Wakacyjna integracja z ?Amazonkami? (zdjęcia)

W piątkowe popołudnie Stowarzyszenia Ostrowieckich Amazonek zorganizowały spotkanie integracyjne w leśniczówce ?Zwierzyniec?.

To pierwsze takie spotkanie po czasie covidowej izolacji, któremu towarzyszyła radość i duch dobrej zabawy.  Zaproszonych gości i członkinie Stowarzyszenia powitały prezes, Danuta Ogórek i wiceprezes, Elżbieta Adamska, a wśród nich byli m .in. starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak, prezydent miasta, Jarosław Górczyński, sekretarz Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Anna Niedbała oraz wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Marta Woźnicka ? Kuzdak.  O kulinarne przysmaki z grilla zadbał kucharz, Tomek zaś o oprawę muzyczną spotkania,  koordynator projektu, Anna Ładniak.

Ostrowieckie Stowarzyszenie ?Amazonki? działa już ponad 24 lata.  Zarówno zarząd  uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w leśniczówce ?Zwierzyniec?, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ostrowieckie Amazonki. powiatu ostrowieckiego, jak i samorząd gminy Ostrowiec Świętokrzyski, w swojej codziennej pracy  wspierają te działania. Dzięki temu panie mogą realizować projekty aktywizujące, a także uczestniczyć w bezpłatnych badaniach kontrolujących ich zdrowie. Panie obecnie  biorą udział w zajęciach rękodzieła, rehabilitacji oraz w zajęciach kulinarnych dofinansowywanych przez PEFRON.

   Warto dodać, że w ramach Akademii Pełnej Zdrowia realizowanej w tym roku  przez powiat  ostrowiecki kobiety mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne i USG piersi. Ponadto starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak  zaproponowała w ramach powiatowego projektu Akademii,  bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 40 -49 lat oraz powyżej 70 roku życia, które nie są refundowane przez  NFZ. Zapisy już we wrześniu!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *