Samuel grał niegdyś w KSZO, dziś z żoną ostrowczanką prowadzi w USA szkółkę piłkarską

Amerykanin Samuel Gehman? był piłkarzem KSZO w sezonie 2013/2014. W Ostrowcu Świętokrzyskim poznał miłość swego życia ? Marlenę, absolwentkę LO Nr III im. W.Broniewskiego, która została jego żoną. Dziś oboje mieszkają w Parsippany w stanie New Jersay, gdzie prowadzą szkółkę piłkarską SG Elite Soccer Training.

31-letni dziś Sam Gehman dorastał w Montville, grał w Parsippany S.C., wygrywając Puchar Stanu New Jersay, ligę regionalną i młodzieżowe mistrzostwo narodowe. Po ukończeniu szkoły średniej został zaproszony do życia i trenowania w prestiżowej Bridges to the Pros Academy w Chicago, w której wykształcili się tacy sławni zawodnicy reprezentacji USA, jak Michael Bradley i Jay Demerit. Po sześciu miesiącach pobytu w akademii wyleciał na profesjonalne testy do Polski. Próbował swych sił w ŁKS Łódź, Koronie Kielce i Wigry Suwałki. Grał w Hutniku Szczecin, ale swój pierwszy kontrakt podpisał jednak z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W trakcie swojej kariery Sam podróżował nie tylko do Polski. Był w Chinach, Hongkongu, a ostatnio w Indiach, gdzie zaproponowano mu kontrakt, ale odrzucił go, aby rozpocząć karierę trenerską w USA.

Marlena Gehman po ukończeniu ?Broniewskiego? studiowała na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła studia magisterskie z sinologii.  Studiowała także w Collegium Civitas na kierunku Business Management. Biegle posługuje się językiem angielskim i chińskim, co pozwala prowadzonej wraz z mężem szkółce piłkarskiej budować relacje z różnymi klubami i agencjami na całym świecie.

W szkółce państwa Gehmanów duży nacisk kładzie się na doskonalenie umiejętności technicznych zawodników, kontrolę nad piłką, drybling, gry na jeden kontakt, celność podań. Szkolenia prowadzone są w małych grupach tak, aby doskonalić strzał i grę na danej pozycji.? Sesje wideo maja na celu analizę gry.

W bieżącej sesji letniej powodzeniem cieszą się tygodniowe zajęcia doskonalące wyszkolenie techniczne. W SG Elite Soccer Training ochoczo trenują zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Tym, którzy chcą określić swoje umiejętności oferowana jest sesja ewaluacyjna. Podczas 30-40 minutowej takiej sesji zawodnicy są oceniani pod względem dryblingu, podań, strzelania i ruchu. Taka sesja pozwala również pracować nad elementami gry wymagającymi większej uwagi.?

Elite z kolei jest w SG Elite Soccer Training programem uzupełniającym, w trakcie realizacji którego głównym celem jest rozwój graczy i przygotowanie ich do wymagań gry na wyższych poziomach. Zajęcia prowadzono z ponad 300 graczami, którzy trenowali w programie z najlepszych uczelni, drużyn akademii i klubów na Wschodnim Wybrzeżu. Nacisk zawsze kładziono na szkolenie, rozwój, mentalność.

Print Friendly, PDF & Email