Burmistrz włożyła koszulkę Stop Kopalni (zdjęcia)

Słowa burmistrz Miasta i Gminy Ćmielowa Joanny Suski, które padły podczas wtorkowego spotkania w Rudzie Kościelnej pozytywnie zaskoczyły licznie zebranych na placu przy świetlicy wiejskiej. Burmistrz oświadczyła, że w sprawie planowanej kopalni w Rudzie Kościelnej jest na NIE. Na znak wsparcia protestujących mieszkańców burmistrz włożyła koszulkę opatrzoną napisem Stop kopalni w Rudzie Kościelnej. Z prośbą o włożenie koszulki do burmistrz zwróciła się wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie Katarzyna Nikodem. W spotkaniu uczestniczył także mocno zaangażowany w sprawę Krzysztof Starzyk, właściciel działki sąsiadującej z planowaną kopalnią, mający uprawnienia górnicze, tworzący i pracujący w tego typu kopalniach.

-Mogę spokojnie wracać do domu po tym co usłyszałem, to jest doskonała droga- zwrócił się do burmistrz J. Suski. Cieszę się, że pani znalazła rozwiązanie. Mam nadzieję, że będzie pani trwała w tym postanowieniu.

Starzyk podkreślił to, że nie jest politykiem i mieszkańcom z Rudy Kościelnej oraz sąsiednich wsi daleko do polityki. W swoim wystąpieniu pochwalił również bardzo duże zaangażowanie w walkę przeciw budowie kopalni radnego Jerzego Sykały, co zostało przyjęte przez zebranych głośnymi brawami. Zarówno radny, jak i mieszkańcy z sołtys Ewą Karwacką podziękowali za podjętą decyzję burmistrz.

Szerzej o spotkaniu w Rudzie Kościelnej w wydaniu papierowym Gazety Ostrowieckiej już w poniedziałek.

Print Friendly, PDF & Email