12 lat pozbawienia wolności za zabójstwo 42-latka z Denkowa

W dniu 22 marca 2022 r. Sąd Okręgowy w Kielcach skazał nieprawomocnie na karę 12 lat pozbawienia wolności Andrzeja P. 52-latek został oskarżony o zabójstwo 42-letniego mieszkańca Denkowa.

– Przed Sądem Okręgowym w Kielcach toczył się proces o zabójstwo 42-latka ?poinformował sędzia Jan Klocek, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach. 42-latek zginął od ciosu zadanego nożem. Na ławie oskarżonych zasiadały dwie osoby. Oskarżony o zabójstwo usłyszał wyrok 12 lat pozbawienia wolności. Musi też zapłacić tytułem zadośćuczynienia za doznana krzywdę 30 tys. złotych. Druga osoba została uniewinniona.

W śledztwie zatrzymano dwie osoby, w których domu znalezione zostały zwłoki. To małżeństwo w wieku 49 i 52 lat. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 0,5 promila, a jego 49-letnia żona 1 promil alkoholu. Prokurator prowadzący sprawę skierował do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wniosek o tymczasowe aresztowanie 52-latka. Andrzejowi P. został postawiony zarzut zabójstwa, tj. o czyn z art. 148 par. 1 Kodeksu karnego. Marta P., która została zatrzymana przez policjantów wraz z 52-latkeim, w dniu 27 kwietnia 2021 roku usłyszała zarzut z art. 162 par. 1 kk., tj. nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wyrok jest nieprawomocny Prokuratura złożyła wniosek o uzasadnienie wyroku przez sąd. Decyzja o ewentualnym wywiedzeniu apelacji zostanie podjęta dopiero  zapoznaniu się z jego treścią.

Print Friendly, PDF & Email