Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez PP Nr 19 (zdjęcia)

Prace z 22 przedszkoli z całego kraju wpłynęły na IV Ogólnopolski Konkurs Logopedyczno – Plastyczny pt. „Czy naprawdę trudne głoski?” zorganizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 19 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Najlepsze okazały się te przygotowane przez maluchy z Koszęcina i Dzierżążna, ale w gronie laureatów nie zabrakło również przedszkolaków z naszego miasta.

Konkurs adresowany był do dzieci 6 letnich uczęszczających do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych z całego kraju, a zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do wybranego wiersza Jana Brzechwy – patrona PP Nr 19 tj. „Pomidor”, „Arbuz”, „Na straganie”, „Na wyspach Bergamutach”.

Współorganizatorami konkursu ogólnopolskiego była Miejska Biblioteka Publiczna, natomiast konkursu przedszkolnego – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach – oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim. Partnerem konkursu było czasopismo „Bliżej Przedszkola”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem prezydenta Jarosława Górczyńskiego, który przybył na uroczystość.

– Dziękuję organizatorom za zaangażowanie, a wszystkim przedszkolom z całego kraju pragnę pogratulować aktywności- mówił prezydent. Cieszę się, że wśród laureatów są przedszkolaki z ostrowieckich placówek. Nasze przedszkola, jak i szkoły mają nie tylko wspaniałą bazę, ale i doskonałych pedagogów, więc stąd te doskonałe wyniki.

Zaproszenie przyjęli też: kierownik ostrowieckiego oddziału Kuratorium Oświaty w Kielcach – Wiesław Gruszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Paweł Górniak, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Pedagogicznej – oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim – Barbara Pawelec, zastępca naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju – Tomasz Gębka oraz przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Publicznego nr 19 – Marta Rozwadowska.

– Konkurs został ogłoszony na łamach czasopisma „Bliżej Przedszkola”- wyjaśniła, dyrektor PP Nr 19, Aneta Stachurska. Prace można było wysyłać od 21 lutego do 21 marca 2022 roku. Głównym kryterium oceny i wyboru najlepszych ilustracji była samodzielność wykonania prac, pomysłowość i przekazanie emocji towarzyszących bohaterom wierszy.

Podsumowania konkursu dokonała Renata Potrzeszcz – nauczyciel logopeda, koordynator i pomysłodawca konkursu. Poinformowała, że na konkurs wpłynęły 52 prace z 22 przedszkoli z całej Polski.

I miejsce (ex aequo) zajęli Karol Masoń i  Sebastian Symiec (Zespół Szkolno – Przedszkolny, Koszęcin), II miejsce (ex aequo)  Agata Wesołowska (Zespół Kształcenia i Wychowania, Dzierżążno) oraz  Nadia Wijas, PP nr 21, Ostrowiec Świętokrzyski,  III miejsce – Maja Kieloch, PP nr 11, Ostrowiec Świętokrzyski.

W gronie 23 prac wyróżnionych znalazły się dokonania plastyczne autorstwa dzieci z ostrowieckich przedszkoli. To: Lena Ciećwierz (PP Nr 7), Mateusz Guła (PSP Nr 4), Antoni Irzyk (PSP Nr 9), Nadia Kamińska (PP Nr 16), Franciszek Kowalczyk (PP Nr 12), Maja Marynowska (PP Nr 12), Agata  Masternak (Niepubliczny Żłobek i Przedszkole „Pajacyk”), Sara Nowak (PSP Nr 14), Julia Połowniak (PP Nr 15), Antonina Solińska (Przedszkole z „Pasją”), Nataniel Starzomski (PP Nr 21), Grzegorz Urban (PP Nr 5), Maja Zielińska (Przedszkole z „Pasją”).

Rozstrzygnięcie konkursu uświetnił krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci z „Dziewiętnastki”, a była to piosenka pt. „Kaczka Dziwaczka” i układ ruchowy do piosenki „Żaby i bociany”.

Dyrektor i koordynatorzy konkursu: Renata Potrzeszcz, Katarzyna Pawlik i Monika Słowińska dziękują dzieciom za udział w konkursie. Wszystkie przedszkola ostrowieckie i szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi wzięły w nim udział.

Print Friendly, PDF & Email