Terenowy Oddział Centrum Krwiodawstwa w nowej siedzibie (zdjęcia)

W samo południe oficjalnie został otwarty Terenowy Oddział Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w nowej siedzibie – na VII piętrze budynku przy ul. Świętokrzyskiej 22 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jeszcze do ubiegłego roku Oddział funkcjonował w szpitalu, lecz z uwagi na brak pomieszczeń, dyrekcja lecznicy wypowiedziała umowę najmu. Obecnie, w nowej siedzibie oddział ma do dyspozycji kilka przestronnych pomieszczeń dostosowanych do pracy w komfortowych warunkach. To około 150 m kw.  powierzchni, na której wydzielone są: gabinet lekarski, osobne pomieszczenia do rejestracji dawców, pobierania krwi, odpoczynku, a także pomieszczenia  socjalne i zaplecze techniczne.

-Są tu warunki takie, jakie powinny być w każdym miejscu do oddawania krwi, gdzie jest przestrzeń, odpowiednia ilość pomieszczeń, odpowiednia jasność tych pomieszczeń, a nie wszędzie jest to możliwe. Myślę, że zarówno pracownicy, jak i dawcy na pewno są zadowoleni z tej siedziby. I liczymy, że coraz więcej osób będzie tu oddawało krew. Tym bardziej, że powiat ostrowiecki jest najbardziej liczny w naszym województwie i liczymy, że proporcjonalnie do tego, dawców będzie coraz więcej-  mówiła lek. med. Zdzisława Żelazna zastępca dyrektora ds medycznych Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. 

Obecnie w Ostrowcu Świętokrzyskim działa dwa Kluby Honorowych Dawców – HDK im. Jana Milewskiego oraz HDK im. dra Eugeniusza Dziewulskiego. Aktywnie krew oddaje ponad tysiąc osób. Nowe pomieszczenia dla Terenowego Oddziału CKiK zostały przekazane decyzją prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego przy jednogłośnym poparciu uchwałą przez radnych Rady Miasta.

-Nie da się pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś – tak powiedział Ronald Regan, Wy Państwo pomagacie każdego dnia. Myślę, że taki wyraz wdzięczności należy się Państwu codziennie i reprezentując mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego chcę podziękować wszystkim obecnym. W porównaniu do warunków pomieszczeń w szpitalu, które pamiętały jeszcze lata 80 -te, jest to epokowe przejście do XXI wieku. W Ostrowcu jest serce, jest wiele osób, które oddają krew i jest to ukłon dla nich, aby w komfortowych warunkach mogły tę krew oddawać, ale także dla pracowników Oddziału, aby w dobrych warunkach mogli tę krew pobierać – mówił prezydent Jarosław Górczyński.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Jerzy Stalmasiński,  dyrektor CKiK w Kielcach, prezydent Jarosław Górczyński oraz nestorka ostrowieckiego krwiodawstwa lek. med. Elżbieta Wesołowska.

Podziękowania od dyrekcji CKiK w Kielcach odebrali także pracownicy Oddziału oraz wyróżnieni goście: prezydent Jarosław Górczyński,  Łukasz Dybiec dyrektor Zakładu Usług Miejskich, za sprawne przeprowadzenie prac remontowych nadzorowanych przez Roberta Kaniewskiego, pracownicy Oddziału – lek. med. Bożena Kilijańska, Halina Łysakowska,  Ewa Rolecka, Bogumiła Leśkiewicz  oraz lek. med. Elżbieta Wesołowska. Wyróżnieni pracownicy otrzymali także pamiątkowe statuetki w postaci serca od prezydenta miasta.

W Terenowym Oddziale CKiK przy ul. Świętokrzyskiej 22 pracują trzy pielęgniarki i jedne lekarz. Oddział jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7 -10.30.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.