Krwawe zabójstwo w Krakowie. Sąd aresztował dwoje ostrowczan (zdjęcia, wideo)

W dniu 4 września 2022 r., w Krakowie przy ulicy Chełmońskiego, w zaroślach nieopodal torów, znalezione zostało ciało 27-latka. Mężczyzna miał na ciele liczne rany od noża. Jak podał prokurator Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, dwie osoby tymczasowo aresztowane przez sąd w tej sprawie pochodzą z powiatu ostrowieckiego.

Prokurator Janusz Hnatko podał w komunikacie dla pracy, że pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków -Prądnik Biały w Krakowie prowadzone jest śledztwo przeciwko 30-letniej Aleksandrze S. i 30-letniemu Adrianowi S. Kobieta i mężczyzna podejrzani są o to, że w dniu 3 września 2022 r. w Krakowie, działając wspólnie i w porozumieniu, w wykonaniu wcześniej ustalonego planu oraz w ramach podziału ról, w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia konkubenta Aleksandry S., w ten sposób, że skontaktowała się ona ze swoim konkubentem i pod pretekstem rozmowy spotkała się z nim, gdy wracał  z pracy, a następnie zaprowadziła go w ustronne, nieoświetlone miejsce w okolicy ulicy Chełmońskiego, gdzie zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami czekał na nich jej mąż Adrian S., który wykorzystując element zaskoczenia zaszedł od tyłu pokrzywdzonego i zadał mu ciosy nożem w okolice głowy, w wyniku czego pokrzywdzony upadł na ziemię, a Adrian S. zaczął uderzać go pięściami po głowie, twarzy oraz innych częściach ciała oraz kopać, a następnie zadał mu kilkanaście ciosów nożem po całym ciele, w następstwie czego powstały obrażenia wielonarządowe, co skutkowało śmiercią mężczyzny.

-Następnie podejrzana Aleksandra S. wspólnie z Adrianem S. przeniosła ciało ofiary w krzaki, celem jego ukrycia, przy czym czynu tego dopuściła się działając z motywacją zasługującą na szczególne potępienie, tj. o przestępstwo z art. 148 par. 2 pkt 3 Kodeksu karnego –-podkreślił  prokurator Janusz Hnatko.

W godzinach porannych dniu 4 września 2022 r., w Krakowie w okolicy ul. Chełmońskiego, w pobliżu linii kolejowej, przypadkowa osoba ujawniła w zaroślach zwłoki  mężczyzny. Wstępnie przeprowadzone oględziny ujawniły, iż denat posiada liczne rany kłute. Następnie ustalono dane pokrzywdzonego. Pokrzywdzony wraz ze swoją konkubiną Aleksandrą S. oraz jej dziećmi  zamieszkiwał przy ulicy Chełmońskiego. 

W tym samym dniu doszło do zatrzymania Aleksandry S. oraz jej męża Adriana S., którym następnie przedstawiono zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie.  Jak ustalono, po zabójstwie Aleksandra S. cały czas pozostawała na miejscu zdarzenia, a następnie wspólnie z mężem przeniosła ciało ofiary w krzaki, celem jego ukrycia. Podejrzani z miejsca zdarzenia zabrali należące do pokrzywdzonego rzeczy, po czym wrócili do mieszkania przy ulicy Chełmońskiego. Następnego dnia rano Adrian S. otrzymał od żony 800 złotych, wsiadł do pociągu i udał się w drogę powrotną do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zatrzymania 30-latka dokonali policjanci ze Skarżyska –Kamiennej.

-30-latek został zatrzymany w pociągu na stacji kolejowej w Skarżysku -Kamiennej przez policjantów z miejscowej komendy, uprzednio powiadomionych przez krakowskich kryminalnych –poinformowało Biuro Prasowe KWP we Kielcach.. Jeszcze tego samego dnia policjanci przejęli zatrzymanego i osadzili w krakowskiej komendzie.  

Prokurator Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, powiedział, że przesłuchani w charakterze podejrzanych Aleksandra S. i Adrian S. przyznali się do popełnienia zarzucanego czynu oraz złożyli obszerne wyjaśnienia. W dniu 6 września 2022 r. został skierowany do Sądu Rejonowego dla Krakowa  -Krowodrzy w Krakowie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do obojga podejrzanych na okres 3 miesięcy.  Sąd wydał już postanowienie w tej sprawie i aresztował oboje podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.