Trzy punkty na inaugurację sezonu dla piłkarzy ręcznych KSZO

I liga piłki ręcznej. Grupa IV. *SMS II ZPRP Kielce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 29:31 (15:14).

SMS II: Dróżdż, Sowiak – Luksa 1, Aksamit 5, Cacak 2, Korus 2, Bujok 3, Olczyk, Burzyński, Rodak 4, Pepliński 5, Markowski 3, Pliz 1, Fajfer 2. Trener: Radosław Wasiak.

Kary: 4 min. Karne: 6/5.

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Bysiak 3, Sobut 1, Kogutowicz, Granat, Dąbrowski, Majchrzak 5, Zadrożny 4, Chudzik, Skuciński 6, Świstak 5, Wojkowski 6, Jagiełło 1. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 6 min. Karne: 4/3.

Czerwona kartka: Adrian Wojkowski (47 min., z gradacji kar)

Sędziowali: Krzysztof Jac (Tarnów) i Jakub Pretzlaf (Rzeszów). Widzów: 150.

Piłkarze ręczni KSZO pokonali kieleckich uczniów i tym samym udanie zainaugurowali sezon. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo. Przegrali pierwszą połowę, a jeśli nie liczyć bramki na otwarcie meczu, to  po raz pierwszy tak naprawdę przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie dopiero w 32 min. spotkania po celnym rzucie Mateusza Świstaka.

W pierwszej połowie KSZO przegrywał 2:4 w 7 min., 7:10 w 17 min. i 11:14 w 27 min. Na szczęście, trafienia Mateusza Bysiaka z rzutu karnego oraz Huberta Skucińskiego i Adriana Wojkowskiego w samej końcówce tej odsłony meczu pozwoliły naszej drużynie zniwelować straty, a tuż na początku drugiej połowy wyjść na prowadzenie i – jak się okazało – nie oddać go już do końcowej syreny.

W drugiej połowie pomarańczowo-czarni prowadzili różnicą od dwóch do trzech bramek. Skuteczny był Łukasz Majchrzak, który w tej części meczu zdobył cztery bramki. Nieco mocniej biły nam serca po upływie 50 min. gry, kiedy to młodzi kielczanie przegrywali już tylko różnicą jednej bramki, odpowiednio 25:26 w 50 min., 27:28 w 55 min. i 28:29 w 56 min. W ostatnich minutach pod bramką rywala nie zawodzili jednak Mateusz Świstak i Dawid Zadrożny, którzy zdobyli po dwie bramki, pieczętując wygraną KSZO i trzy punkty dla ostrowieckiej siódemki.