Andrzej Brzegowy – „Czarne na białym albo Katastrofa”

„Czarne na białym albo Katastrofa” to tytuł otwieranej w najbliższy piątek w BWA Ostrowiec ekspozycji. Profesor Andrzej Brzegowy oraz dyrektorka BWA Ostrowiec na wernisaż zapraszają jak zwykle w piątek (2 grudnia) o godz. 18.00.
– To już ostatnie zaplanowane na ten rok otwarcie. Tym razem zaprezentujemy prace Andrzeja Brzegowego – artysty działającego na co dzień i wykładającego na Uniwersytecie Technologiczno
– Humanistycznym w Radomiu, ale przede wszystkim laureata ubiegłorocznego XV Międzynarodowego Salonu Jesiennego – mówi dyrektorka BWA Ostrowiec Justyna Łada. – Obejmująca cztery sale naszej galerii wystawa zapowiada się niezwykle ciekawie. Zgodnie z architekturą naszej przestrzeni autor podzielił wystawę na cztery części: Z lotu ptaka, Human light, Panta rhei oraz Winterreise. Niewątpliwie już sam tytuł wskazuje na główną oś zainteresowań oraz artystycznych poszukiwań naszego autora. Wszystkie obiekty znajdujące się na wystawie będą odnosić się do odwiecznych problemów ludzkości. Przeniosą jednak ciężar uwagi w stronę tych najbardziej aktualnych, tych, które, jak się wydaje, wymagają natychmiastowej reakcji nim zmiany wynikłe z charakteru działań człowieka staną się nieodwracalne. Wojna oraz konflikty zbrojne, mechanizm narodzin systemów totalitarnych i faszyzmu, rola człowieka i jego udział w procesie bezlitosnego eksploatowania naturalnych bogactw ziemi, ale także ocieplanie się klimatu to zagadnienia, z którymi chce nas skonfrontować Brzegowy – dodaje Justyna Łada.
Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawę będzie można zwiedzać do końca 2022 roku. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *