„Lokalne NIEBANALNE” – Laureaci z nagrodami

W Ostrowieckim Browarze Kultury już po raz trzeci nagrodzono laureatów konkursu organizowanego przez Centrum Rozwoju Lokalnego pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego.

Celem konkursu  jest zmotywowanie dzieci i młodzieży do odkrywania gminy Ostrowiec Świętokrzyski z perspektywy lokalnej gospodarki, promocja lokalnej  przedsiębiorczości oraz miasta. Konkurs dedykowany był dzieciom i młodzieży ostrowieckich szkół podstawowych, a jego przedmiotem było wykonanie prac plastycznych dowolna techniką, prezentujących niebanalne oraz aktywne działalności gospodarcze zlokalizowane na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

Do organizatorów wpłynęło 40 prac. Podczas uroczystości, którą otworzyła Agnieszka Rogalińska, dyrektor CRL wręczono nagrody. Sala zgromadziła uczestników, a także przedsiębiorców, których działalności były zaprezentowane w pracach. W kategorii klas I –IV I miejsce zdobyła Amelia Pakuła z PSP Nr 3 z „Figą z Makiem” Pracownia Eweliny Motyki, II miejsce ex aequo Justyna Zybała z KPSP prezentująca sklep Ewy Ziółkowskiej oraz Myrosława Hirych z KPSP z usługami zegarmistrza Andrzeja Fudali, zaś III miejsce Julia Majcher z PSP 7 z Piekarnią Skalski. W kategorii klas V –VIII – I miejsce zdobyła Nela Łakomiec z KPSP z „Kopalnią Skarbów” Małgorzaty Kucaj, II miejsce Marcel Langner z PSP Nr 5 z usługami szewskimi Andrzeja Czajki, zaś III miejsce ex aequo Maja Waliszewska z PSP Nr 5 z firmą „Konsultant” Anety Karkut oraz Michał Walas z PSP Nr 7 z firmą „Pstrągal” Andrzeja Zakowanego. Wyróźnienie przyznano Julii Norowskiej z PSP Nr 10 za Pracownię Krawiecką Justyny Kowalskiej – Mahmood.

Uczestnicy otrzymali także wyróżnienia komisji konkursowej: nagrodę Marka Giemzy, przedsiębiorcy i radnego miejskiego odebrała Martyna Sala z PSP Nr 7 z Księgarnią „Odeon” Zofii Bieniek, nagrodę Dariusza Wierzbińskiego, starszego Cechu Rzemiosł Różnych i radnego powiatowego odebrał Franciszek Krzos z KPSP za „Auto –Kuźnię” Mateusza Sołtykiewicza, nagrodę Justyny Łady dyrektor BWA odebrał Karol Zając z KPSP za Gabinet Stomatologiczny Wojciecha Muchy oraz nagrodę Agnieszki Rogalińskiej dyrektor CRL odebrała Dominika Staroń z KPSP za Salon „Dżimuś” Amandy Baki.

  Od 25 października do 2 listopada br. przeprowadzony był plebiscyt na najbardziej popularną pracę konkursową na fanpage CRL. Nagrodę Publiczności zdobył Marcel Langner, którego praca otrzymała najwięcej -473 głosy.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, a także upominki od prezydenta miasta, które przekazał  radny miejski, przewodniczący Komisji Edukacji , Mariusz Łata.

Zwieńczeniem spotkania był prezentacja prac przez wykonawców oraz słodki poczęstunek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *